Cz/SkNovinky

Povodí Ohře vydává singl Rakovina. Koukněte na videoklip

Rakovina, tak se jmenuje nový videoklip domácí kapely Povodí Ohře. Song je také součástí stejnojmenného singlu, jehož fyzickou podobu kapela před několika dny pokřtila.

Rakovina je pro Povodí Ohře prvkem, který kapelu před několika lety svedl dohromady. Vydání singlu tak uzavírá jednu kapitolu v tvorbě Povodí a otevírá dveře novým směrem, směrem k vydání druhé velké desky, která by měla spatřit světlo světa v příštím roce.

Zatímco jednu stranu vinylu zabaleného do psychedelického barevného coveru okupuje právě Rakovina, na druhé straně čeká píseň Vašek, která koketuje s havlovským odkazem a pojetím svobody u nás. „Nejsme Havlisti. Ale každej vůl se o něj dneska otírá, párkrát jsme si z toho utahovali, až pak Sisi seděl v hospodě v Chebu, kde mu nějakej maniak začal vysvětlovat, proč je Havel blbej, Sisiho reakce je krásná, dle mne nejsilnější refrén,“ okomentoval song bubeník Honza.

Dvojice písní, zanesená do drážek průhledného žlutého vinylu, vychází v nákladu tři sta kusů u Stoned to Death. Křtem v pražském klubu Punctum 27 se letošní koncertní působení definitivně uzavře. K vidění kapela bude  zase na jaře příštího roku.

[youtube id=“Z9pgMo5Fgqc“ width=“620″ height=“360″]
Foto: Matěj Hošek
Back to top button