Cz/SkNovinky

Povodí Ohře má novou desku. Zklidnění schizofrenních countrypunkerů nečekejte

Třetí album divoké party Povodí Ohře nese název Místo odpočinku a kapela v něm opět nabízí koncepční nahrávku. Hutné syrové punkʼnʼrollové skladby říznuté alternativním country dostaly temnou nástavbu v podobě dějové linie ze Svatošských skal. Parta ze Západních Čech míchá punkové ingredience do šansonové nálady minimalismu a emotivnost střídá se zvukovou brutalitou.

Kapela Povodí Ohře podruhé v řadě připravila koncepční album.

„Místo odpočinku je po textové stránce koncepční album na motivy libreta F. E. Devrienta k romantické opeře „Hans Heiling“ z roku 1833,” sděluje frontman kapely Sisi.

Jedná se o ojedinělé zahraniční dílo vycházející z prastaré pověsti o Janu Svatošovi (Hans Heiling) zasazené do půvabné krajiny Svatošských skal (zkamenělý svatební průvod) na řece Ohři. Sám Devrient, v té době operní hvězda přicházející postupně o hlas, si píše libreto na míru. Ve své práci vychází ze značně zkomolené a k nepoznání přetvořené pověsti z pera Ch. H. Spiesse. A v tomto duchu navazuje i album Místo odpočinku,” dodává.

Povodí Ohře navíc dbali na to, aby skladby obstály i jednotlivě. A to se povedlo dokonale, jak dokumentoval i úspěch singlu Blud. Písničky se pohybují v širokém žánrovém rozpětí od rock´n´rollpunkové vypalovačky až po baladu, ale rukopis kapely je snadno rozpoznatelný v každém okamžiku nahrávky.

Divoké koncerty Povodí Ohře jsou proslulé a nové album Místo odpočinku doplňuje ucelený obraz o výjimečnosti této kapely na české hudební scéně.

Koncerty:
21. 09. 2023 – Praha / Futurum
23. 09. 2023 – Dobřichovice
29. 09. 2023 – Chodov
20. 10. 2023 – Kopřivnice
21. 10. 2023 – Brno
04. 11. 2023 – Turnov
17. 11. 2023 – Děčín
07. 12. 2023 – Praha

Související

Back to top button