Pozvánky

Portlandští Bloodtypes přivezou do Prahy new wave punk

Portland byl (a dosud je) líhní extrémně zajímavých kapel, které dokáží rozvířit svět hudebního podzemí, a jedna z nich dorazí v rámci svého evropského turné do pražského Bubnu. Její jméno zní The Bloodtypes a od svého vzniku roku 2010 předvádějí super chytlavý mix bezprostředního sedmdesátkového melodického punku s new wave i špetkou garage rocku.

To vše krom výrazných klávesových linek dokresluje nepřeslechnutelný ženský hlavní zpěv, občas se doplňující s hlasem mužským. Při poslechu se člověku nikoliv náhodou vybaví přirovnání k The Epoxies, kteří patřili k nejvýraznějším nově se vyloupnutým jménům počátku první dekády nového tisíciletí, neboť právě z The Epoxies pochází část sestavy a jejich tvůrčí rukopis je tu nepřeslechnutelný. Ostatně pokud si pamatujete The Epoxies z jejich skvělého koncertu před lety ve Futuru, o živém potenciálu nemůžete mít pochyb. Ovšem The Bloodtypes namísto plastových pásek a svítících hadů v duchu braku osmdesátých let vizuálně nabízejí kostýmy potřísněné krví dodávající jim brakovou temnotu.

[youtube id=“398xfrCd_L8″ width=“620″ height=“360″]

Kapela má zatím na svém kontě dvě alba a sedmipalec. To druhé s názvem Pull The Plug je pak naprosto čerstvým zbožím vypuštěným do světa v půli prosince, stejně jako v případě prvního alba pod vydavatelskou hlavičkou německého vydavatelství P.Trash Records.

Jako sparing partner se s The Bloodtypes představí portlandský elektro punkový minimalistický projekt Static And The Cubes se svým hajzlíkovským art synthpunkem. Debutní EP je více než slibné a možná budeme mít příležitost užít si příští undergroundový trhák.

Pro fanoušky klasického punku, synthpunku i garage rocku – 17. leden v Bubnu slibuje akci letošní zimy, kterou stojí za to nenechat si utéct a soudě dle toho, co lze dohledat na internetu, bude to šou!

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button