Pozvánky

Podeváté do parku! Parkfest letos zve na Swell nebo Brighter Days

Dva večery, dvě pódia, kupa žánrů, subžánrů a spousta úsměvů – to je Parkfest v Petrovicích. Letošní, celkem devátý ročník se ve středočeském zámeckém parku odehraje 11. a 12. srpna 2023. Chybět na něm nebudou zahraniční hosté ani zajímavé výběry z domácích podzemních scén.

Ačkoliv Parkfest ještě neodkryl všechna jména vystupujících, je už nyní na co koukat. Ve festivalovém lineupu jsou zatím celkem tři zahraniční jména. Páteční večer, který se loni poprvé proměnil z neoficiální předkalby na oficiální program na sklepním pódiu, opanují rakouští Johnny & The Rotten. S takovou dávkou psychedelie se sklep i bez drog promění v opiové doupě.

Místa na sobotním hlavním pódiu mají už teď zamluvené nizozemští Swell, které díky jejich hardcore punkové nátuře určitě potěší pravidelný a početný parkfestový moshpit. Pot bude zběsile cákat všude kolem i při koncertu punkrockových Sidewalk Surfers – ti se měli na festivalu předvést už v loňském roce, ale na poslední chvíli poslali omluvenku. Letos už se ale z toho veselí nevyvléknou.

Další jména už jsou domácí. Své do puntíku dotažené loňské album WALK předvedou v parku Brighter Days, ve sklepě v sobotu se mikrofonů chopí rapoví Memento Mori a zavzpomínat na nevycválaná pubertální léta bude možné s Volanty.

Stanování možné přímo v parku, vstupy je možné pořídit na celý Parkfest nebo na jednotlivé dny. Nejaktuálnější info přímo v události na Facebooku.

Související

Back to top button