NovinkyZahraniční

Plivat krev a splynout s přírodou. Dánští Myrkur mají nový videoklip

Myrkur znamená v islandštině temnota. Příznačné. Tenhle projekt talentované zpěvačky a skladatelky Amalie Bruun slušně rozčeřil black metalovou hladinu už v roce 2014, kdy vyšlo Myrkur debutové EP. Kombinace éterického folku, extrémního metalu a shoegaze patosu není pro každého, na debutovém albu M o rok později se ale do projektu zapojili lidé z Ulver nebo Mayhem. Spousta black metalistů tento „hipsterský“ výstřelek dodnes nepřenesla přes svá temná srdce.

15. září vyjde Myrkur u Relapse Records druhé album s názvem Mareridt a jak se s neustálým obhajováním své tvorby vypořádá, prozrazuje videoklip Ulvinde. V prosinci budeme mít možnost se s Myrkur seznámit i osobně, předskočí totiž 11. 12. v pražském Roxy Islanďanům Sólstafir, kteří zde představí své čerstvé album Berdreyminn.

[youtube id=“M9cNZQIzShc“ width=“620″ height=“360″]

Danny

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Související

Back to top button