LPRecenze

Plague Thirteen – Plague Thirteen

Belgičtí Plague Thirteen jsou volným pokračováním tamních crust punks Link – ti v uplynulém desetiletí vydali pár povedených nahrávek, aby se odebrali do d-beatové Valhally a po čase se takto vrátili v nové inkarnaci.

Apokalyptický zvuk hluboce podlazených nástrojů uvítá posluchače hned úvodem písně Modern Slave, jež názvem výstižně opisuje životní realitu světa, sužovaného finálním stádiem kapitalismu. Divoce tepající d-takt se tu snoubí s ponurou temnotou epických rozměrů, odkazující na tvorbu Neurosis, Amebix nebo Damad, vytváří temný koktejl jako epický soundtrack k pandemií prostoupeným časům.

Nicméně atmosféra písní Plague Thirteen je mnohem těžší a závažnější než nářek nad tím, že hospoda zavírá už v osm. Šestice kompozic se zlounským chroptěním zpěváka, který jako by vystupoval ze záhrobí, vzývajíc zapuzená pohanská božstva, nabízí i decentní dávku melodických podtónů, nesených kytarovými party. Ty jsou v mixu nahrávky sice poněkud upozaděny na úkor valící se stěny přebasovaného hluku, ale v potřebných momentech vystupují, aby dodaly výsledné podobě jednotlivých skladeb šmrnc a tu správnou finální ingredienci.

Plague Thirteen svou první deskou dávají vzpomenout na některé nahrávky From Ashes Rise nebo Tragedy, ve kterých se mísily naprosto stejné ingredience jako zde, a nepochybuji o tom, že obě tyto kapely tu posloužily jako jedny z inspiračních zdrojů a vůbec to nebylo ku škodě věci.

Rok vydání: 2020
Label: Phobia Records

Tracklist:
1. Modern Slave
2. Haunt Them
3. Eyes Wide Shut
4. Mourn
5. Sunken
6. Saturated Black

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button