EPRecenze

Piss Test – Second 7″

LP portlandských Piss Test patří k mým nejoblíbenějším deskám právě uplynulého roku, a tak jsem byl zvědav, s čím se tohle trio vytáhne u příležitosti svého prvního evropského turné.

Piss Test na novém sedmipalci perou do posluchačů další čtyřdílnou dávku neučesaného hajzlíkovského punku, která je stejně tak současná, jako by mohla pocházet z Texasu či Kalifornie v roce 1981. Již úvodní tóny Leather Jackets In The Heat mne nenechávají na pochybách, o co tu půjde, a evokují pocit jako bych poslouchal nějakou ztracenou nahrávku The Dicks či The Lewd. Jako koření tu funguje garage rockový zvuk s výrazně naechovaným spratkovským zpěvem, dávající celku špetku crampsovského šmrncu. To vše pak navíc efektivně koresponduje s trefně sarkastickými komentáři, obsažnými v textové složce. Kompozice na druhé straně desky se nesou ve výrazně rychlejším tempu a o poznání více akcentují hudební odkaz raného amerického hardcore punku, ale ten je v konečném důsledku pouze jednou z ingrediencí, utvářející celkovou hudební mozaiku jménem Piss Test. Zde obsažené skladby navíc fungují skvěle v živém provedení, o čemž se ostatně mohli přesvědčit ti, kdož si nenechali utéct vystoupení kapely v Brně.

Další deska vzešlá z propojení Portlandu a bavorského vydavatelství Taken By Surprise stojící za to, aby neskončila nepovšimnuta, ostatně vždyť je z dílny biggest band in Europe, haha.

Info

Label: takenbysurpriserecords.bandcamp.com/
Rok vydání: 2014

Tracklist

  1. Leather Jackets In The Heat
  2. Nick Cave Phase
  3. Bad Seed
  4. Used To Skate

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button