LPRecenze

Pig//Control – Vor Den Mauern

Pig//Control se hlásí o slovo ze svého domovského Berlína a hlásí se o něj hlučně a s náležitou dávkou vehemence. Po dvou sedmipalcích a kazetě je to pro kapelu první počin na velkém vinylovém formátu a již úvodní tóny člověka nenechají na pochybách, že kapela se výzvy zhostila s energií nukleární hlavice.

Rozjezd je nekompromisní, nahulená kytarová vazba, zarolování na virbl a jde se na věc. Tempa jako z raných Poison Idea, nasraný hrdelní zpěv v němčině dává vzpomenout třeba na Vorkriegsjugend a do toho psychotická kytara, za kterou by se nemuseli stydět Voivod v půli osmdesátých let, kdyby tehdy hráli covery od Void a Die Kreuzen.

Zvuk je ostrý a extrémně hlučný, něčím vytváří neuroticky znepokojivý pocit, aby zároveň drtil ušní bubínky svou energií. Dává tím tak trochu vzpomenout na agresivní post-Rorschach kapely z devadesátých let. Pětice divokých kompozic na A straně je doplněna sedm a půl minuty dlouhou skladbou na B straně, kde si kapela dílem řádně pohrává s ujetými space zvuky, aby je smíchala se silným středně tempovým hardcore punkem. Pokud si někdo myslí, že takhle dlouhá věc v divokém hardcore punku nonsens, Pig//Control ho rázně vyvedou z omylu, v jejich podání to funguje vážně skvěle.

Nicméně můj osobní hit z desky je minutová Flucht, jejíž závěr ve zpomaleném rytmu graduje pomatená klávesová melodie, jako by uniknuvší z nějaké nahrávky jejich berlínských sousedů P.U.F.F.

Hlučná a zároveň skvělá deska.

Info

Label: sabotagerecords.net
Rok vydání: 2017

Tracklist

1.       Volk Und Henker

2.       Flucht

3.       Der Feind

4.       Das Licht

5.       Vor Den Mauern

6.       Desenfiziert

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button