LPRecenze

Phone Jerks – Phone Jerks

Phone Jerks, nové jméno ve vydavatelské stáji Alien Snatch! Records, se vyloupli z kanadského New Brunswicku. Jejich první velká deska následuje po demu a sedmipalci, což je vlastně naprosto čítankově klasická story.

Čtveřice pózující na obalu v afektovaných pózách a tmavých brýlích servíruje syrový garage rocknroll plný klasických kytarových triků, přímočarých temp a navýsost iritujícího ženského zpěvu, evokujícího navztekanou myš skučící do sedmdesát let starého telefonu. Což člověka prvním poslechem možná vyvede z míry, ale zároveň je to výrazná součást šarmu kapely a při druhém roztočení desky na gramofonu se nad daným již nepozastavuji. Navíc, co si budeme nalhávat, punk vždy měl být tak trochu iritující záležitost. Ženský hlas poměrně často vystřídá ten mužský, intonací trochu připomínající Angry Samoans, což napomáhá výraznému zpestření jinak nekompromisní přímočaré rocknrollové jízdy.

Hudebně Phone Jerks asi nejsilněji evokují garage punk kapely devadesátých let jako Rip Off, Zodiac Killers či Teengenerate, případně své vrstevníky Sick Thoughts. Sdílejí zjevně stejné vlivy, používají stejné triky a mají adekvátně efektní kouzlo ve své prvoplánové neučesanosti. Živá energie navíc z každého tónu desky doslova stříká a člověk se s ní duchem ocitá pod pódiem v nějakém zakouřeném klubu. Finální třešničkou na dort celé desky je desku uzavírající převzatina z repertoáru kultem opředených australských X.

Phone Jerks nabízejí nabuzený a syrový garage punk sršící energií jako z čítanky, nic víc a nic míň, ale to v dnešním světě unylých prefabrikátů není vůbec málo. Alien Snatch! Records opět trefilo do černého!

Info

Label: aliensnatch.de
Rok vydání: 2018

Tracklist

1. Bitchiker
2. Get Jerked
3. Baseball Diaries
4. Slit Wrist Twist
5. Violence, Anarchy, Baby, Mother, Daddy-O, Dig
6. Town WHere Nobody Lives
7. Eggshells
8. Ghost Idiot
9. Nothing There
10. Go Go Smokestack Lighttning
11. Not Listening
12. Revolution

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button