LPRecenze

Peter And The Berlin Blackouts – Make Punk Rock Great Again

Jako vedlejší produkt natáčení zatím posledního alba Berlin Blackouts, Nastygram Program, vznikl tento malý, leč nečekaně svěží projekt. Peter Bywaters z Peter And The Test Tube Babies, původně hostující v jedné písni na zatím posledním albu berlínských punks, se zjevně nechal strhnout jejich energií, slovo dalo slova a na světě je společné dílko.

Pět skladeb na jednostranném dvanáctipalci kombinuje svébytný Peterův hlasový projev s pro Berlin Blackouts charakteristickou autorskou stopou, kde street punk potkává americký punkový rocknroll se stopovými prvky glamu. Make Punk Rock Great Again, zde přejmenovaná na The Maniacs Are Go, má oproti albu nepatrně pozměněný charakter zvuku s o poznání vetší sílou, což může být i výsledek pouze odlišného masteringu.

Peter tu zúročuje více než čtyři dekády zkušeností se psaním chytlavých popěvků a stejně jako titulní píseň jsou i následující Gonna Go Now nebo Captain On The Hightanic epické street punkové hymny se vším všudy. Skrytým hitem celé desky je ale nakonec čtvrtá, ženským zpěvem ve španělštině vybavená, Asesina A Las Demonias, což je vlastně skladba Slay The Demons, původně z prvního alba Berlin Blackouts, ale použitý jazyk ve spojení s Katjiným hlasem posouvá výsledný efekt do naprosto odlišného universa.

Podtrženo a sečteno, v pěti písních se tu pojí talenty dvou relativně vzdálených punkových generací ve velice organický celek.

Deska vyšla ve striktně limitovaném nákladu s potištěnou B stranou a je tak i parádně zpracovaným výtvarným dílkem.

Label: Wanda Recrods
Rock vydání: 2021
1. The Maniacs Are Go
2. Gonna Go Now
3. Captain On The Hightanic
4. Asesina A Las Demonias
5. Echo

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button