DVDRecenze

Perkele – Sound Of The Streets

Mnozí z vás byli na letošním Subculture Festu, který proběhl na začátku letošního roku. Bylo tam k vidění hodně dobrých kapel, ale největší lákadlo byla švédská Oi! banda Perkele. Z jejich vystoupení vznikl záznam, který se dostal na DVD. A řeknu na rovinu, jsem rád, protože kvůli nejmenovaným kamarádům jsem se bohužel dál jak na dva metry od baru nedostal a viděl jsem minimum z toho, co jsem vidět chtěl.

Co se týče Perkele, doufám, že je není nutné nijak představovat, a můžeme se rovnou pustit do kritiky této placky. Ohledně obalu nemám námitek a musím říct, že je hodně povedený, dalo by se říct luxusní design. Po vložení placky do přehrávače na vás vybafne jednoduché menu v parádním provedení. Na výběr máte hned z několika položek. Live in Prague (záznam koncertu), Live Songs (seznam jednotlivých válů), Slideshow (fotky kapely od roku 1993 do dneška), History (historie skupiny), Discography (vše, co už kapela vydala), Special Features (dva audio songy a čtyři, dá se říct, pokažený live songy z Prahy, raritní VHS nahrávku a trailer) a na konec Credits (děkování na konec). Koncert trvá něco kolem 60 minut a k vidění je 17 válů plus čtyři, co nejsou zrovna povedený. Kvalita je podle mě výborná a myslím, že na českou produkci asi nejlepší, co jsem viděl. Ono je těch českých DVD, která by vyšla tady u nás, jako šafránu. Střih, zvuk, obraz je prostě úžasnej.

Závěrem bych chtěl říct jen to, že tohle DVD je povinnost pro všechny fanoušky bandy jménem Perkele. A velké dík Tigerovi a jeho kumpánům za to, že šli do celkem náročného projektu, kde výsledný produkt stojí jen mizerných 450 korun.

Hurvy

Amaterský "hudební publicista", kterému to už skoro deset roků prochází... ;-)

Související

Back to top button