EPRecenze

Peripherique Est – Ring Est E.P.

Další z dlouho očekávaných a anoncovaných titulů na Modern Action Records je konečně venku a bylo se nač těšit. Ostatně Belgičané Peripherique Est jsou již nějaký ten pátek opředeni statusem kapely, jejíž desky se bezprostředně po vydání v distribucích ani nestačí ohřát.

Peripherique Est ukazují, jak geniálním hudebním nástrojem může být jazyk. Na svém šesti písňovém dvanácti palci předvádějí skvělou rocknrollovou jízdu, bazírující na jednoduchých kompozicích, rifech hodných srovnání s žánrovými klasiky a to vše došperkováno zpěvem ve francouzštině, což zde funguje jako dokonalá třešnička na dort. Nikoliv nadarmo se Peripherique Est již po vydání prvních nahrávek stali horkým zbožím a vpravdě kultem, který obratem vyprodává vše, co nahraje. Je to takový kříženec, kde hudebnímu podkladu, jaký mohl klidně utéct z nějaké jihokalifornské punk desky, dodává naprosto specifický a neopakovatelný šmrnc francouzský zpěv se svou melodikou a intonací, jež je natolik odlišná od angličtiny a samozřejmě může dávat vzpomenout na francouzský punk konce 70. let. Šest písní a šest malých hitů, netřeba vypichovat, v podstatě bych pouze opisoval seznam skladeb. Chytlavost s jednoduchostí se snoubí v jeden celek a vytváří tak nahrávku, která bude jednou z těch, které rozhodně nezapadnou zapomenuty založené pod daným písmenem v regálu.

Modern Action Records je v dnešní době asi posledním vydavatelstvím, u kterého jsem natěšen na každý nový titul, tak jako se člověk před desítkami let těšil na každou novou desku, a žádný z nich mi dosud nepřipravil zklamání.

[youtube id=“-AT9_yqPSFE“ width=“620″ height=“360″]

Info

Label: modernactionrecords.com
Rok vydání: 2015

Tracklist

  1. L’Herbe Va Te Manger
  2. Amoureux D’Une Merde
  3. Tu Me Fais Peur
  4. C’est Go!
  5. Sammy
  6. Vaurien

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button