LPRecenze

Peach Kelli Pop – Peach Kelli Pop III

Představte si garážový popík, který hrají čtyři holky. Ledový a lehce nasládlý drink, žvejkačka v puse, v pobaveném a víceméně bezstarostném úšklebku. Kolem barevná mlha a cinkání pouťových atrakcí. Tak nějak zní třetí album Peach Kelli Pop, původně sólo projektu Allie Hanlon, bubenice kanadské power-popové trojice The White Wires.

Allie píše a nahrává songy sama, live ji doplňuje její dvojče a nejrůznější ottawské či kalifornské kamarádky, hráli s ní i její White Wires či Mean Jeans. Třetí album se rozhodla poprvé nahrát ve studiu, avšak nová deska přesto nezní výrazně odlišně od dvou přechozích.

Takzvaný twee pop, řinčivé kytary a tamburína, dětinsky holčičí texty a zásoba hitů na první dobrou. Je to příjemně nenáročná, milá deska plná chytlavých, mírně zasněných songů. Dříve to byl Dreamphone, na nové desce si už s prvním poslechem pobrukuju Plastic Love nebo Heart Eyes.

[youtube id=“sZvKECuj-sQ“ width=“620″ height=“360″]

Nahrávku otevírá Princess Castle 1987, chaotický pop-punk se synťákovou příměsí. Je to zajímavý kontrast – přece jen křehký andělský hlas a vesměs „rádiová“ koncepce skladeb se zrcadlí ve skrznaskrz punkovém „urob si sám“ přístupu. Těch songů urvaných ze řetězu je tam ještě několik, Nude Beach nebo třeba Shampoo. Ve druhé jmenované skladbě se pak dá poodhalit další rozměr Peach Kelli Pop – pod rouškou banálnosti občas prosáknou feministické texty, třeba o tom, jak žít podle reklam na šampóny o dokonalé kráse.

Podobně v Big Man o velkém muži slyšíme: „Říká co můžu a co nemůžu / komu mé tělo náleží / protože já nevypadám na to, že bych to mohla vědět.” Na závěr desky pak Allie vytahuje dva pomalejší songy připomínající klasický dívčí pop v duchu Shangri-Las.

Trojka Peach Kelli Pop dohraje po necelých dvaceti minutách. I to je další důvod, proč desku zkusit, obzvlášť pokud máte zrovna chuť na něco bezelstně příjemného. Pokud máte rádi Bleached, deset broskvových hitů se vám nejspíš bude líbit taky. Šance vidět je naživo bohužel pominula, jelikož Peach Kelli Pop hráli na konci září v Potrvá v rámci série It´s not broken, it´s vintage.

Johnny Násilník

Jsem král panku, nikdo není víc pank než já. Napsal jsem dvě knížky, jedna se jmenovala Pank a druhá jinak, protože Pank se jmenovala už ta první.

Související

Back to top button