LPRecenze

Passiv Dödshjalp / Achilles – Split

Další titul vzešlý ze spolupráce Phobia Records s Halvfabrikat Records a opět s do drážek vtištěným odkazem „Made In Sweden“. Ten do nich v písních otiskli vydavatelsky hyperaktivní Passiv Dödshjalp a pro mne dosud neznámí Achilles.

Stranu první okupují Passiv Dödshjälp, kteří tu navazují na své dosud ještě svěží LP. Jejich hudbu lze označit za typický příklad současného švédského d-taktu s totálně death metalovým zvukem a vlastně nejen zvukem. I mnohé z kytarových postupů čerpají z vlivů odvozených od švédského death metalu (ten zas ovšem čerpal zásadní inspiraci v punku, takže je to 1:1). Druhá a jedna z těch nejmetalověji vyznívajících skladeb, Vart är din gud, je pak dík výraznému rifu a melodii jednou z nejlepších skladeb, kterou jsem od kapely dosud slyšel a rozhodně mým hitem z celé této desky. Pokud vás pak baví všichni ti Skitsystem či Martyrdod, kombinující podlazený death metal s valivým d-taktem, Passiv Dödshjälp jsou prakticky stejná liga.

Achilles na druhé straně jsou pro mě pak dosud neznámou položkou a to, co se rozjede po krátké vazbě, je opět totálně metalovým zvukem poháněný rychlý hardcore punk s rozkřičeným vzteklým zpěvem a s občas pomalejšími pasážemi. V pojetí jakým Achilles staví svou tvorbu, kdy se odkazy devadesátkového zmetalovaného hardcore prolínají se zlounským metalem, tak nějak chtě nechtě nalézám odkazy na Integrity či další záležitosti, náležící do scény kolem nich. S ohledem na to, že podobně znějící desky od půle devadesátých let téměř neposlouchám, všechny čtyři skladby z dílny Achilles na mě vlastně působí celkem překvapivě svěže. Je super, že tato deska nabízí dvě celkem odlišné pojetí tvrdého hardcore.

Info

Label: halvfabrikat.net
Rok vydání: 2014

Tracklist

  1. Passiv Dödshjälp – Parallella Varldar
  2. Passiv Dödshjälp – Vart Är Din Gud
  3. Passiv Dödshjälp – Psykisk Vampyr
  4. Passiv Dödshjälp – Stapeldiagram Av Manskliga Varden
  5. Passiv Dödshjälp – Skenet Bedrar
  6. Achilles – March Of The Damned
  7. Achilles – Against The Odos
  8. Achilles – Not An Option
  9. Achilles – Good For Nothing

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button