Reporty

Otoč to úplně doprava. FLQ a Kurvy Češi v Kabinetu Múz

Zpátky na stromy. Za hlasitého kvílení a hromového řevu nástrojů. Česko-kanadské propojení na ose dřevního hardcore punku se v neděli večer protnulo v brněnském Kabinetu Múz. Ideální restart mozku před nástupem do pracovního koloběhu.

Díky za ten zvuk, Kurvy. Za pultem v Kabinetu někdo před začátkem koncertu vytáhnul nahoru všechny šavle. Bicí mlátí do bubínků, struny se zařezávají do lalůčků a z Chasníkova kvílení se ježí vlasy na zátylku. Kurvy Češi hrají asi půl hodiny a já nepoznávám jedinou skladbu. A to mám We Are Family poctivě naposlouchaný. Skoro bych mohl kapelu nařknout z toho, že si svůj set vymýšlí na fleku, asi bych za to ale dostal mikrofonem. Už se totiž točí Chasníkovi nad hlavou.

Stačí třicet vteřin ze setu FLQ a hned je jasný, proč před nimi na prknech Kabinetu stáli Kurvy Češi. Tady se sdílí mnohem víc než žánrová škatulka napsaná někde na papíře. Kanadská čtveřice valí stejně dřevní riffy, okořeněné stejně neobvykle vysoko položenými vokály. A hlavně – stejně sakra nahlas. Pořád to ale má tak trochu jinej, zámořskej punc. Jako když jste Kurvy Kanaďani a nadáváte u televize, kde místo extraligy běží NHL.

No nic. Zapomněl jsem si špunty a mám pocit, že pondělní firemní cally asi neuslyším. FLQ dávají na odpočinek vždy jen pár vteřin, v roztržitých promluvách mezi skladbami. A pak hurá zpátky na stromy. Za hlasitého kvílení a hromového řevu nástrojů.

Související

Back to top button