Pozvánky

Oslavte letošní Halloween v Brně v rytmech punku, country a blues

Je to neuvěřitelné, ale Halloween Indoor Festival vstupuje už do čtvrtého ročníku. Tradiční oslava dušiček v brněnských klubech letos pokračuje již podruhé v Kabinetu Múz, jehož podium se, stejně jako loni, promění ve hřbitov, na kterém vystupují lokální i zahraniční interpreti všech možných žánrů od rockabilly, punk rocku, country, blues, psychobilly až po písničkáře. Letošní ročník proběhne 31.10. a těšit se můžete na dvě kapely z Německa, jednu z Rakouska a tři domácí. Pojďme si je představit:

Pokud si stejně jako my myslíte, že k Halloweenu patří trochu zdravé záhrobní temnoty, potom určitě oceníte tento rakouský country objev Buffalo Bells. Country se vším, co k němu patří, s velikým důrazem na barvu hlasu ne nepodobnou té, jakou vládl samotný Johnny Cash.

[youtube id=“7tw9ASnBk-4″ width=“620″ height=“360″]

Domácí barvy budou hájit hned dvě kapely. Bombs From Heaven vystoupí s aktuální sestavou, několika novými skladbami na chystanou třetí desku a oslaví tu pět let na hudební scéně. Další „lokálové“ jsou mistři riffů Black Burley, kteří tu pokřtí své první album. Z hard rocku dorostli do syrovějších vod, změnili sestavu, podladili kytary a jak říká Johnny, …je to metal!

Chtěli byste mít možnost vidět první koncerty Misfits? Nebo jinak. Jaký by to bylo vidět Ramones živě? Bavorští punx Grape se vracejí po dvou letech do Brna se stále aktuální deskou Roll Or Die, nahrávanou v Bombrock Records studiu. 77 punk rock postavený na třech akordech, brutálních melodiích a barvě hlasu zpěváka Simona.

[youtube id=“aw5HcbT_jhY“ width=“620″ height=“360″]

Je libo trochu roots? Turnovští Snap Call jsou pro punk rock trochu mimo mísu, ale právě proto jsme si jistí, že vás rozsekají. Základem je klasický rock s takovou tsunami náloží blues a čehosi, nazvěme to třeba mrd, že Vám ta melancholie vykloubí předloktí. A aby toho nebylo málo a nabídli jsme ještě větší žánrovou pestrost, nesmí chybět geniální písničkář z Mnichova Harry Gump. Už se v Brně otočil se svou show asi čtyřikrát, takže věříme, že vás jeho Molly Hey, Molly Hou rozezpívá jako vždycky.

Na místě Vás nejraději uvidíme v halloweenském dresscodu, takže vytáhněte za skříní starý kabáty (ne Kabáty), roztrhaný punčochy, námořnický trika, mejkapy po babičce, falešný kníry, kapitánský kloubouky, protože opět proběhne soutěž o best masku. Stejně jako na každém předchozím ročníku i letos chystáme tombolu. Tu letošní zaštiťují Black Heart Clothing, Cult of The Road, Music Zone, Pub U Dvou Přátel a přispějí i kapely něčím ze svého merche.

31.10. 2015 – Brno, Kabinet Múz

Danny

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Související

Back to top button