Cz/SkNovinky

Nový domácí projekt W H Hartley bojuje proti násilí na ženách. Vydává song Kotva v hrudi

Devět minut napěchovaných emocemi. Tak se dá ve zkratce popsat píseň s názvem Kotva v hrudi od nově vzniklého projektu nesoucího jméno W H Hartley. Song vyprávějící příběh týrané ženy vychází symbolicky o velikonočních svátcích.

K novince vydala dvojice muzikantů stojících za W H Hartley kromě videoklipu také obsáhlý statement:

„Domácí násilí vnímáme jako aktuální téma, jež je bohužel dodnes širokou veřejností zlehčováno. A to i přesto, že počet jeho obětí je rok od roku vyšší. O to více je alarmující kolik bezmozků tuhle problematiku bagatelizuje a kolik hlupáků se dokonce těchto individuí zastává. A to mnohdy veřejně na internetu, kde získávají nepochopitelně děsivou podporu, nad čímž nejde jen tak mávnout rukou a říci si, že dotyčný je kus koňskýho hovna a ať shoří v pekle.

Jelikož právě tím v obětech umocňují pocit vlastní slabosti a nedostatečnosti ve světe plném „šťastných“ a „úspěšných“ lidí a vztahů. Svázáni strachem se pak lidé, kterým je ubližováno, bojí promluvit. A jejich mlčení je pak častokrát přivede k zoufalým činům. Považujeme tedy za nesmírně důležité tuhle problematiku neustále připomínat aby každý, kdo tímto svinstvem prochází, věděl, ze se jedná o skutečný problém na nějž ale není sám. Věříme, že právě to může být pro některé lidi zásadní při sbíráni odvahy k tomu promluvit.

Jo, a mlátit kohokoliv v rámci náboženské tradice je k blití. Jako každá tradice. A náboženství celkově! Ani jedno nepatří do 21. století!“

[youtube id=“aHTUnxG_oDw“ width=“620″ height=“360″]

Související

Back to top button