Magazín

Novinky ze světa filmu: dokument o The Stooges a Iggy Pop jako pan herec

Něco co jste potřebovali celý svůj život, ale nevěděli jste o tom. Dokument o The Stooges. Ale ne jen tak ledajaký, dokument o The Stooges od režiséra Jima Jarmusche. Snímek jednoduše a výstižně nazván Gimme Danger bude mít premiéru příští týden na filmovém festivalu v Cannes. Jim Jarmusch tímto tak dává poctu a zároveň vyznává svoji lásku jedné z nejvýznamnějších a nejenergetičtějších kapel vůbec.

„Žádná jiná kapela v historii rock’n’rollu nemůže The Stooges konkurovat. Stooges jsou kombinací těžkého pulzování, ostré psychedelie, obroušeného blues-a-billy, doplňující se stručnými texty plné úzkosti a vrčení. A v čele frontman, co si čechrá levhartí peří a který nějakým způsobem ztělesňuje Nijinskyho, Bruce Leeho, Harpo Marxe a Arthura Rimbauda. The Stooges jsou nadčasová záležitost, a všichni ti, kteří byli jimi inspirováni, mohou dnes tvořit celé legie! – Jim Jarmusch

Dokument má za cíl prezentovat vznik kapely a veškerý kulturní, politický a historický kontext. Zároveň se nezapomene ani na dobrodružnou a vtipnou část punkový historie. Film bude samozřejmě obsahovat dosud nezveřejněné fotografie a materiály.

A zatímco se Jim šťourá v historii, tak se zdá, že samotný Iggy Pop se rozhodl že ovládne svět. Důstojně a se stále stejnou energií se pouští do jednoho projektu za druhým. Album Post Pop Depression se vyvedlo náramně, Iggy zkusil zajet i do vod filmových, sice ne poprvé, ale zase je to o něčem jiném. Ve thrilleru Blood Orange Iggy hraje stárnoucí rockovou hvězdu, která se ocitne v milostném trojúhelníku, ale romantiku nečekejte, protože asi poteče červená. Koukněte na trailer a nezapomeňte, že Iggy v červnu vystoupí v Praze na Metronome festivalu!

[youtube id=“zFEYbpRNfPA“ width=“620″ height=“360″]

Kate

If you think I'm loser who likes music too much you are definitely right.

Související

Back to top button