LPRecenze

Novelties – Kill The Novelties / Meet The Novelties

Nad na počátku léta vydaným LP stockholmských Novelties jsem se tu již před nějakou dobou rozplýval a zatímco uběhlo sotva pár měsíců, kapela je zpět s novou deskou, tentokrát desetipalcem na mém oblíbeném vydavatelství Ken Rock.

Na základě bezprostředně chytlavého rocknrollu v duchu klasických punk nahrávek, přinášejí Novelties hudební koktejl, prošpikovaný texty, kde slova sex a natzi zní výrazně častěji než na většině jiných desek dnešní doby. Celou desku rozjíždí totální odrhovačka Queen Of My Jeans a z tohoto pojetí  Novelties nesleví ani na okamžik, čímž evokují desky z dob dávno minulých, kdy se méně kalkulovalo a desky sázely na jednoduchost a energii. Chytlavost je ve své podstatě alfa a omega tvorby Novelties a na této desce je to ještě umocněno vtipným vykrádáním klasických textů od Circle Jerks/Black Flag a od Ramones, které každý z nás má patrně zažrané hluboko v mysli a tím na ně chtě nechtě reaguje okamžitě. Muziku kopíruje kde kdo, ale používat úseky převzatých textů, je poměrně neotřelý a vtipný trik. To jak to na této desce funguje v písních D.U.M.B. a Bad Fatso budiž demonstrativní ukázkou.

O Novelties se dá s lehkou nadsázkou říci, že zní jako Ramones, ve kterých zpívá Wayne County, přestěhovali se do Los Angeles a vydávají desky na Dangerhouse Records.  Novelties a Ken Rock mě opět dostali, navíc deska vyšla na desetipalci, což je můj oblíbený rozměr vinylové desky. Co bych si vlastně ještě víc mohl přát.

Info

Label: Ken Rock
Rok vydání: 2013

Tracklist

 1. Queen Of My Jeans
 2. Ted Is Dead
 3. D.U.M.B.
 4. German Laws
 5. STHLM Girl
 6. Bad Fatso
 7. About You
 8. Allting Som Jag Äger Och Har Är Lite Trasigt
 9. Hot Silja Nights
 10. Natzi Natzi
 11. Hippies For Food

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button