LPRecenze

No Problem – Already Dead

No Problem, kanadská kapela, která mě dostala již prvním singlem někdy před pár lety dík vysílání vynikající torontské radio show Equalizing Distort, je zpět s druhou velkou deskou, tentokrát na mém oblíbeném vydavatelství Taken By Surprise Records. Pro kanadský punk obecně mám slabost od puberty a v podstatě každá další nahrávka, jakou odtud objevím, mě v tom ještě utvrzuje, což bez výhrad platí i v případě No Problem.

Již první skladba Waiting For The Bomb říká jasně, oč tu poběží. Svižný a chytlavý hardcore punk, mixující v sobě jak sound původních kapel, tak i odkazy na moderně vyznívající revivalové záležitosti. V podstatě jsou to takoví kanadští Regulations, a to je asi nejvýstižnější popis. Punk, který do sebe absorboval jednoduchou rocknrollovou chytlavost kapel z přelomu sedmdesátých a osmdesátých let, vztek a neurvalost, ale také garage rockovou melodiku a důraz na silné kytarové rify. Navíc tu kapela v mnoha skladbách obnažuje svůj hitově melodický potenciál a třeba The Controller, Different Shades Of Grey nebo Talking To Myself jsou melodické záležitosti, které by klidně zapadly na nějakou desku z Dirtnap Records nebo Modern Action Records. Nemenší pecka je ale i skladba We Got Secret, znějící jako moderně nazvučený mutant vzniknuvší křížením DOAGerms. Jedinou slabinou tu je, že ve střední části druhé strany deska na chvilku upadne do lehčího stereotypu, ale z toho vás vytrhnou závěrečné dvě písně obstarávající potřebnou gradaci celé nahrávky.

Pokud vás oslovují v předchozích řádcích zmíněné kapely nebo celkem známé kanadské záležitosti poslední dekády typu Carreer Suicide či Brutal Knights, No Problem pro vás budou patrně to pravé ořechové, jak se říká. Already Dead je jedna z těch desek, kterou je radost poslouchat (a to nejen jednou) a dík které se rozhodně necítím dead already.

Info

Label:
Rok vydání: 2014

Tracklist

 1. Waiting For The Bomb
 2. The Controller
 3. Talking To Myself
 4. Deprogram Me
 5. We Got Secrets
 6. Different Shades Of Grey
 7. Boots
 8. Help Wanted
 9. Your World
 10. Already Dead
 11. After The Crash
 12. People
 13. Dust

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button