Magazín

Nirvanu do Rock’n’rollové síně slávy doprovodila za mikrofonem i Joan Jett

Rock and rollová síň slávy otevřela své brány a přijala další rockový celebrity, mimo jiné Kiss a nebo manažera The Beatles Briana Epsteina, ale hlavně Nirvanu, která se stala středem uváděcího večera.

Ceremonie proběhla 10. dubna 2014 a účastnilo se jí spoustu významných osobností. Nirvanu uvedl Michael Stipe (zpěvák R.E.M.) a poté zbylí členové Nirvany Dave Grohl a Krist Novoselic důstojně pronesli několik slov (tentokrát ne s Kurtem na zádech jako při MTV Awards roku 1993) spolu s Kurtovou rodinou a Courtney Love. Celý projev byl velice dojemný. Courtney měla připravenou řeč, ale nakonec jen objala Dava a Krise i přes všechny spory, které měli a řekla: „Jen si přeji, aby to Kurt mohl být.“ I proslov Cobainovy matky nezanechal jedno oko suché: „Jen mi hrozně chybí,“ řekla.

[youtube id=“tfx2OvqxTvM“ width=“620″ height=“360″]

Celý večer se tak stal vzpomínkovou akcí na Kurt Cobaina a jeho odkaz. „Nirvana byla pozoruhodná, hlasitá, melodická a hluboce originální,“ uvedl kapelu Michael Stipe.

Večer také zazněly tóny známých songů. Kapela doprovázená různými celebritami zahrála opět své písně, svou nejznámější Smells Like Teen Spirit spolu s Joan Jett. Kim Gordon ze Sonic Youth zahrála Aneurysm. St. Vincent si vzali na starost Lithium a rozporuplná mladá zpěvačka Lorde zazpívala All Apologies.

[youtube id=“-iSXdOv0RD4″ width=“620″ height=“360″]

Do Rock and rollové síně slávy se mohou dostat jen interpreti, které ověřil čas, limit je 25 let od vydání prvního alba či singlu. Nirvana vydala svůj první singl Love Buzz roku 1988 a uznání Rock’n’Roll Hall of Fame se jim tedy dostalo ani ne během prvního roku, kdy se jejich 25 roční limit naplnil.

Při této příležitosti se mimo jiné Krist Novoselic a Dave Grohl objevili i ve večerním pořadu Jimmyho Fallona, kde si zavzpomínali na historky za dob Nirvany.

[youtube id=“HQLHygQwV7Q“ width=“620″ height=“360″]

Kate

If you think I'm loser who likes music too much you are definitely right.

Související

Back to top button