EPRecenze

Ničiteľ / ZoZoo – split

Desetipalcový split dvojice slovenských kapel, které byly pro mě obě (až do dne, kdy mi deska přistála v poště) jednou velkou neznámou. Černobílý kreslený obal má vtipně brutalistní vzhled a poměrně trefně koresponduje s obsahem.

Ničiteľ ze Spišské Nové Vsi předvádějí temný metal pohrávající si s temnou atmosférou kytarových motivů, doplněnou o z krypty vystupující skřetovský vokál. To vše náležitě ušpiněno zatuchle se táhnoucím sludge punkem. Rozjezd úvodní písně V chorých rukách má stylově ledovou temnou atmosféru a monotónně se opakující motiv má potenciál prostoupit každým pórem. Křik zpěváka je stylově nesrozumitelný a jeho obsah v podstatě jen odhaduji, což ale pro celkové vykreslení hudebního obrazu není ničím ke škodě věci. V tomtéž stylu pokračují Ničiteľ i po zbytek nahrávky, včetně nečekaně skvěle pojatého coveru od jejich sparing partnerů ZoZoo, jehož první polovina je asi tím, co mě z celé desky baví nejvíce.

ZoZoo na druhé straně prezentují splašený power violence hardcore s neméně skřetovským jekotem zpěváka, který ovšem pro tuto chvíli vylezl ze zatuchlé krypty, vříská na celé kolo, snažíc se přeřvat s nějakým svým kolegou. ZoZoo jsou divocí a zběsilí, ale zároveň má jejich tvorba stále hlavu a patu. Křik tu ale v mnoha ohledech decimuje nástrojovou složku nahrávky, což je z mého pohledu kontraproduktivní, protože kytara opakovaně někde hluboko utopená v mixu vysekává výrazné extrémně nasrané hardcore punkové motivy.

Deska poskytuje zajímavý vhled do vod extrémních podob punku u našich východních sousedů a dokazuje, že i v tomto ranku dokáží vypustit do gramodeskového světa zaznamenáníhodné počiny.

Info

Label: http://burinarecords.blogspot.com/
Rok vydání: 2018

Tracklist

1. Ničiteľ – V chorých rukách
2. Ničiteľ- Okovy
3. Ničiteľ- Národ kokotov
4. ZoZoo- Homo Parasiticus
5. ZoZoo – Okovy
6. ZoZoo – Nech dechne všetko
7. ZoZoo – Po pohrebe bývá kar
8. ZoZoo – Jeleň
9. ZoZoo – Zemáky
10. ZoZoo- Mršina

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button