LPRecenze

Nerve Button – Volume 2

Kanadští Nerve Button mě překvapili již svou první deskou před několika lety, nyní jsou zpět s druhým albem s navýsost lakonickým titulem Volume 2. V sestavě se sešly postavy z plejády regionálních kapel, jejichž věhlas v převážné většině nepřekročil úzký okruh posluchačů, nicméně jejich vyhranost dává Nerve Button sílu suverénního projevu a protřelý šmrnc.

Úvod obstarává ukázkově glamová instrumentální Maritime Sham Glam, aby na ni navázala punková vypalovačka Ready Steady James, kombinující vysokooktanovou energii, garážovou syrovost a klasicky punk rocknrollovou chytlavost. To jsou ingredience, které, ve spojení s náležitě „fuck you“ projevem, celkem výrazně evokují klasické nahrávky krajanů Forgotten Rebels. Zvuku dominuje přehulená kytara s nabuzeným garážovým zkreslením, to doplňuje čas od času klasicky thundersovské kvílení sól. Propojení těchto hudebních přísad pak charakterizuje celou desku, až do samého závěru.

Volume 2 servíruje dvanáct dávek čirého punkového rocknrollu se vším, co k tomu patří. Špetka glamu se tu otírá o CBGB’s v sedmdesátémšestém a zpocenou podlahu torontského Crash’n’Burn clubu o rok později, aby se šarmantně reinkarnovala roku 2020 v drážkách desky Nerve Button.

Ideální deska pro ty, kdo chtějí vyzkoušet něco nového a zároveň zůstat jasně vymezení v mantinelech naprosto klasického punku v sedmdesátkovém smyslu slova.

Rok vydání: 2020
Label: Wanda Records
Playlist:
1. Maritime Sham Glam
2. Ready Steady James
3. Monctonapoleon
4. Nikki Got Her Knickers Nicked
5. Party Zone
6. Queen Of The Tarts
7. 30 Days
8. Waste Of My Time
9. Walking The Dateline
10. Pink Jellybean
11. Up The Chuck
12. Snow White

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button