EPRecenze

Neighborhood Brats – Total Dementia

Kalifornští Neighborhood Brats, ve kterých se sešli členové The Oprhans, Roofie & The Nightstalkers a Neo Cons, debutovali před nějakou dobou naprosto vražedným 12“ na Modern Action Records, kterým se rázem vyhoupli mezi mé nejoblíbenější kapely posledních dvou dekád.

Od té doby ovšem již něco vody v řekách uplynulo, sestava kapely se lehce obměnila a před pár měsíci vydala EP na Deranged, které mi připravilo lehčí zklamání. Nyní u příležitosti prvního evropského turné vychází EP nové, v limitovaném nákladu 300 kusů. To dostalo název Total Dementia, a pokud jsem u předchozí nahrávky mluvil o zklamání, tak tady je opak pravdou. Neigborhood Brats jsou tu ve stejné formě jako na v úvodu zmiňovaném debutu a čtveřice písní je jako esence nespoutané rocknrollové energie, komprimované do pár minutových hudebních ataků.

Kapela tu staví na stejných inspiracích a tricích jako na předchozích nahrávkách, obligátnímu přirovnání k Avengers, VKTMS, Bags či celé scéně okolo Dangerhouse Records je tedy asi nemožné se vyhnout, protože právě Neighborhood Brats jsou těmi, kdo asi nejvýstižněji navazují na tyto klasiky a vlastně i celého ducha raného kalifornského punku. Ovšem s výrazně aktualizovaným pojetím zvuku, který jen umocňuje nálož energie, hrnoucí se z reproduktorů od momentu, kdy kapela poprvé hrábne do strun a spustí úvodní tóny písně Total Dementia. Trojici vlastních písní doplňuje převzatina od kalifornské dívčí klasiky Go-Go’s Lust To Love, které lehce punkovější aranžmá náležitě sluší. Ostatně sami Go-Go’s byly nedílnou součástí punkového dění v Los Angeles na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let a Neighborhood Brats tím jen potvrzují své inspirační zdroje.

Pro mě bez pochyb deska měsíce a možná, že nejen jednoho.

Info

Label: erstetheketontraeger.blogspot.de

Rok vydání: 2013

Tracklist

  1. Total Dementia
  2. Speckelos Nightmare
  3. Bombay Beach Party Death Camp
  4. Lust To Love

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button