LPRecenze

Neighborhood Brats – No Sun No Tan

Když jsem před cirka dvěma lety dostal od Modern Action jednostranný dvanáctipalec a zároveň debut kalifornských Neighborhood Brats, prvním tónem jsem se posadil na zadek a bylo mi jasné, že tohle je jedna z mých nových oblíbených kapel. V podstatě totéž se opakovalo i s následujícím singlem We Own The Night o málo později. Uběhla nějaká doba a zatím co se kapela připravuje na své první evropské turné, na mém gramofonu se točí LP, jež je kolekcí prvních tří EP, doplněnou o dvě exkluzivní písně.

Nutno podotknout, že ani špetka z magie prvního poslechu neubyla. Zásadní inspirace klasickými kalifornskými kapelami s dívčím zpěvem jako Avengers, VKTMS či Bags se doplňuje s kytarovým zvukem a pojetím hry v duchu Black Flag někdy v éře Nervous Breakdown či Jealous Again, tu funguje se stoprocentní účinností. Každá z písní je pak jako adrenalinem napumpovaný energetický granát s dominantním vokálem, počínaje úvodní Fast & Loose až po závěrečnou krátkou a divokou Stabber.

A stranu okupuje pětice písní z EP na Modern Action Records plus píseň White Girl z dílny VKTMS, kterou se kapele podařilo skvěle oživit a jež byla původně B stranou singlu. Druhou rozjíždí stranu totální pecka We Own The Night a po ní následuje dvojice písní ze singlu Ocean Beach Party. Celou desku pak uzavírají jinde nepublikované kousky Sick Tatts a Stabber, dle zvuku znějící jako výsledky stejného nahrávacího sessionu jako poslední z trojice zde obsažených singlů, ale vzhledem k absenci jakýchkoliv informací o jednotlivých nahrávkách se o tom lze pouze dohadovat. Kolekci ale dominuje především úvodní pětice skladeb z v úvodu zmíněné desky na Modern Action Records, ty jsou jednoduše nedostižné v každém ohledu.

Souběžně s touto kolekcí vyšel i nový sedmipalec na Deranged records, se kterým jsem bohužel ještě neměl tu čest, ale to je samozřejmě pouze otázkou času a financí.

Info

Label: Gummopunx
Rok vydání: 2013

Tracklist

 1. Fast & Loose
 2. Lurking The Loin
 3. Throw Away Girl
 4. Trampage
 5. FTW
 6. White Girl
 7. We Own The Night
 8. Ocean Beach Party
 9. Shark Beach
 10. Sick Tatts
 11. Stabber

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button