LPRecenze

Negativ – Projections

Norská svěží punková krev jménem Negativ dokázala rozčeřit DIY hardcore vody už svým debutním EP, které se vyprodalo obratem a získalo si pozitivní odezvu po celém světě. Necelé dva roky od zmíněné vinylové premiéry jsou tihle punks z Osla zpět s dvanáctipalcovou deskou, která pokračuje v debutem nastíněném duchu.

Bez velkých okolků Negativ spustí svůj přímočarý a lehce neurotický hardcore punk raně osmdesátkového střihu, doplněný o moderně pojatý špinavý zvuk. Zpěvák křičí a mrumlá skrze naechovaný mikrofon své vzteklé rýmy a kapela vysekává jednu neučesanou punkovou smršť za druhou. Tu zaslechnete reminiscence na Germs, tu na japonský hardcore typu raných Lip Cream či Gauze, jindy na lokální legendy Svart Framtid, a především pak vše uhání nezadržitelně kupředu. Negativ staví na duchu přímočaře jednoduchých a chytlavých kompozic raných dnů hardcore punku, které ovšem náležitě brutalizují a zkreslením deformují do extrémnějších podob. Echem na zpěvu se opravdu nešetří, ale naštěstí to ještě není na hranici, kdy se dané stává nepříjemným, a tak celkový dojem svižného hardcore punku, schopného rozpogovat publikum, zůstává nenarušen. Jako skvělý bonus pak v rámci nahrávky působí naprostá absence jakýchkoliv metalových vlivů na pojetí hry i zvuk.

Osm skladeb, které mohou potěšit subžánru holdující staromilce a možná i navztekanou mládež. Pokud tedy ještě v rámci místního punku něco takového existuje.

Info

Label: https://sabotagerecords-shop.net/
Rok vydání: 2018

Tracklist

1. Projection
2. Fight In Progress
3. Cheat & Lie
4. I Am Dagger
5. The Human Bomb
6. Monarchy
7. New Wave Of Nothing
8. Spider Song

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button