LPRecenze

Needles//Pins – Shamebirds

Kanadský Vancouver patří k punkovým centrům od divokých dnů v 70. letech. Vyjmenovávat kapely, které odtud vzešly a zapsaly se do punkových dějin, by bylo asi čisté a ničím neředěné nošení dříví do lesa. Ovšem zde máme co do činění s jedním z aktuálních dílků do mozaiky tamního rocknrollu jménem Needles//Pins.

Shamebirds je pro kapelu druhou velkou deskou, mající krom toho na kontě i slušnou řádku sedmipalců, a najdete na ní desítku jednoduchých a bezprostředně chytlavých punk písniček s popovou melodikou a lehce garážovým šmrncem. To vše dohromady spolu s místem původu samozřejmě chtě nechtě dává vzpomenout na nejednu klasiku z tohoto města na kanadském západním pobřeží, ale v mnoha aspektech zde můžete najít spojnice i s americkou pop punkovou vlnou konce 80. let, která na svém počátku přinesla spoustu inspirativní muziky, aby naneštěstí skončila v náručí sterilního mainstreamového rocku, což ovšem v dnešní době již dávno nehrozí, a tak kapely jako Needles//Pins, ač obdařeni nesporným hitovým potenciálem, jsou odsouzeni chtě nechtě k životu v punkovém DIY světě a z globálního pohledu je to tak dobře. V globálu se dá říci, že to, co vám tahle deska nabízí, zní jako moderní verze jakéhosi křížence ModernettesJawbreaker s přidanou hodnotou v podobě poctivé dávky garage punku a to věru není špatná kombinace. Je tu pár neoddiskutovatelných hitů jako třeba druhá Far Better Off, která je alespoň v mém hudebním světě totální hit, ale i What’s His Face, Losing Your Mind nebo titulní Shamebirds.

V určitém momentu ale nahrávka lehce sklouzne do modelu ničím nerušící podkresové hudby, což je vždy nebezpečné úskalí daného stylu, ale popravdě tenhle pocit jsem měl vlastně jen při poslechu elektronické verze, starý dobrý vinyl má dík odlišnému zvukovému charakteru jiné grády. Celá deska navíc končí dík své stopáži mnohem dříve, než by mohla i třeba jen náznakem začít nudit, a navíc myslím, že veškeré zde obsažené skladby mohou při správném provedení skvěle fungovat na koncertním pódiu.

Pro fanoušky melodického punku jméno hodné zapamatování a vzatí na zřetel při listování regály s vinyly ze současné produkce.

Info

Label: erstetheke.de
Rok vydání: 2014

Tracklist

  1. Shamebirds
  2. Far Better Off
  3. What’s His Face
  4. Polaroid
  5. High And Waiting//Cheap Cigarettes
  6. Only Call Me When You’re Drunk
  7. Losing Your Mind
  8. Hate When Your Leaving
  9. Hitting Bottom
  10. I’m A Drag

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button