LPRecenze

Needle Exchange – Is This My Program?

Tohle je Berlín, pánové a dámy. Čtveřice floutků v ouzkejch kalhotách, servírující šlapající jednoduchý a energický rock, jménem Needle Exchange. Jednu z kytar třímá v rukou kytarista z Modern Pets a celá nahrávka byla pro změnu pořízena basákem z téže kapely, takže spojovací linky jsou celkem jasně narýsovány. Ostatně ti kdož si nenechali utéct pražský koncert Needle Exchange, stylovou spřízněnost s kolegy Modern Pets nemohou popřít, ovšem zde je vše zabaleno do o poznání divočejšího a hlučnějšího převleku.

Desítku písní na desce skvěle startuje chytlavý kousek Counteract Now, výrazný rocknrollový rif, briefsovsky svižné tempo bubnů a odrhovačkový popěvek podaný výrazně zkresleným hlasem. Co víc si ještě od punku přát. Ostatně již první skladba ideálně zachycuje to, o čem Needle Exchange jsou – o vyvážené kombinaci neučesané syrové energie s hitovým potenciálem klasického melodického punku a spratkovským nábojem. V některých momentech se tu dostáváme do melodičtějšího spektra věcí, ovšem s nádechem garážové neomalenosti The Spits, jako třeba v druhé M.A.D., čtvrté Shut Up Shut Down či páté No Taste, jejichž popový potenciál zdárně eliminuje překreslený zpěv, zatímco jejich kytarové nápady si posluchače obtáčejí kolem prstu každým poslechem. Celou desku geniálně zakončuje pomalá Skid Row s dokolečka se opakujícím rifem i zpěvovou linkou. Výborná tečka za celou deskou.

Pokud jste fandové The Briefs, Modern Pets nebo Modern Action, tohle je tip pro vás. Další nadprůměrná deska vypadaná na P.Trash Records, jednom z nejzajímavějších vydavatelství posledního desetiletí.

Info

Label: ptrashrecords.com
Rok vydání: 2015

Tracklist

  1. Counteract Now
  2. M.A.D.
  3. 5 AM
  4. Shut Up Shut Down
  5. No Taste
  6. O D D
  7. All Night
  8. She’s A Trip
  9. Fuck Up
  10. Skid Row

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button