MCRecenze

RECENZE: Nazi Tampons – Chloroform Attack

Chloroform attack, debutový počin novej formácie Nazi Tampons z metropoly východného Slovenska, prichádza a útočí v tom pravom slova zmysle. Kapela, tvorená z členov Tvoj Postoi! a The Bullboxers, sa hlási o pozornosť luxusnou D.I.Y kazetou.

Ide o jeden z najpoctivejších fyzických nosičov, aký som kedy držal v ruke. Vo svojpomocne vyrobenej krabičke nájdeš okrem samotnej kazety aj D.I.Y nášivku, nálepku a texty. Som moc rád, že takéto niečo mám vo vlastnej zbierke. Jedná sa v podstate o raritu, ktorá má dušu, a to je to, čo si na podobných veciach cením.

Na kazete sa nachádza päť nahrávok v strihu snotty punk‛n‛roll, ktorý šľape ako švajčiarske hodinky. Žiadne zbytočnosti a nepodstatné detaily. Priamy ťah na bránku, tak ako by to malo byť. Rovnako tak v textoch nejde o nič hlboké. Nečakaj poukazovanie na ekologické, spoločenské a iné svetové problémy. Toto Nazi Tampons za cieľ ani nemajú. Každopádne texty zapadajú do seba, postupne ako diely puzzle.
Nedá sa nespomenúť určitá inšpirácia The Gaggers a ostatných kapiel okolo Marca Palumba. To sa odráža hlavne na zvuku nahrávky, ktorý nie je nejaký extra kvalitný, ale o to viac je cítiť v nahrávke autenticita. Klobúk dole musím dať pred vecami ako Chloroform či Zviaž ma.

Táto vec nahratá svojpomocne v priebehu minulého roka určite stojí za pozornosť a viac priestoru v Čechách a na Slovensku.

Rok vydania: 2021
Label: DIY

1. Chloroform
2. Asfyxia
3. Videá
4. Zviaž ma
5. Chirurg

Související

Back to top button