Cz/SkNovinky

Návrat do budoucnosti ve stylu The Fialky, koukněte na nový klip

Videoklip Holiday pražské kapely The Fialky odkazuje na filmovou trilogii Návrat do budoucnosti, která letos slaví 30 let od svého vzniku. Kapela se v bláznivém klipu probudí v pražském klubu Buben, kde dostane klíče od stroje času. S tím absolvuje přesun do roku 1979 na vystoupení Sida Viciouse. Hned po tom, co se změní dějiny, následuje odlet do budoucnosti, kde Fialky vidí sami sebe za deset let.

[youtube id=“VwME5WHcM9Q“ width=“620″ height=“360″]

Realizaci klipu má opět na svědomí Robert Harvánek, který s Fialkami spolupracuje už víc jak tři roky. Vytvořil například videa k songům Stejná píseň, Svět nebo This is England. Písnička Holiday pochází z posledního EP Stínadla (celé k poslechu na bandzone.cz/thefialky), které vyšlo na jaře u PHR records jako bonus k desce Best of u příležitosti letošních 15 let kapely. Klávesy do skladby nahrával Rosťa z kapely Fast Food Orchestra.

Je tam prostě všechno: Sid Vicious, no future, klub Buben i lítající auto! Takže lepší už to ani bejt nemohlo,“ komentují klip The Fialky.

Nejbližší koncerty The Fialky odehrají ve čtvrtek 17.9. v pražském Bubnu, v pátek 18.9. Hradci Králové U bejka a v sobotu 19.9. v Brně v novém klubu Even, jako doprovod německé kapely Berlin Blackouts, která je následovníkem dobře známých Radio Dead Ones. Víkend po tom pak sami navštíví slovenský Barďějov a Banskou Bystrici.

Související

Back to top button