LPRecenze

Nasty Rumours – Straight To Your Heart

Švýcarští Nasty Rumours se usadili pod vydavatelskými křídly Wanda Records a po albu, kolektujícím dosavadní singly kapely (recenze), je tu první řadové album s jedenáctkou písní. Nasty Rumours jsou v místních klubech jako doma a v tom zdárně navazují na předchozí a další soubory svých členů, kteří tu na klubových barech vypili již nejednoho panáka zelené. Výměnou nyní posílají dávku svého rocknrollu přímo do srdcí posluchačů.

Úvodní Austerity Plan, která je svým textem ráznou obžalobou predátorského kapitalismu, ukazuje přímočarou tvář kapely a nosná melodie kytary i zpěvu mě spolu s textem dostávají na první poslech. Neméně chytlavý účinek na mě má ale i čtvrtá Where’s The Music Loud a titulní Straight To Your Heart. Obě stojící někde mezi The Vibrators, Undertones, Buzzcocks a Jack And The Rippers. V písni Sheila Can’t Wait, jež je dalším z vrcholů nahrávky, se člověk ocitne ve světě krystalického glamového power popu, aby vzápětí hupsnul s písní I’m Not Okay rázně zpět do punkových bot. Melodie a drive kapely jsou nakažlivě chytlavé a popově odzbrojující v tom nejlepším slova smyslu. Z každého tónu tu čiší radost z tvorby i hry, kterou se pánům skvěle podařilo přenést do zvukového záznamu. Posluchač se může jen těžko ubránit srovnání s Tight Finks, se kterými Nasty Rumours sdílí kytaristu Jamouse a svým pojetím punku jsou si extrémně blízko, ale nutno říci, že touto deskou Nasty Rumours definitivně vystupují z jejich stínu, s vlastní výraznou tváří. Zvuk jde svým pojetím oproti předchozím singlovým nahrávkám více ke kořenům, aby kráčel v kolejích vytáčených punkem let 77/78, a to zjevně vůbec není ke škodě věci.

Pokud se chcete pozitivně naladit a užít si necelou půl hodinku punku plného nakažlivých melodií, Straight To Your Heart je jedním z mých tipů na hit letošního podzimu.

Info

Label: Wanda Records
Rok vydání: 2018

Tracklist

1. Austerity Plan
2. Vis-Á-Vis
3. Riot Girl
4. Where The Music’s Loud
5. Remember All Those Nights
6. Messed Up Girl
7. Straight To Your Heart
8. Sheila Can’t Wait
9. I’m Not Okay
10. Don’t Know What To Do (With A Girl Like You)
11. Join The Underground

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button