EPRecenze

Nasty Rumours – Girls In Love

Osobně patřím k těm, které před lety okouzlila bezprostřední punková melodika švýcarských Tight Finks a kteří s nimi od jejich první návštěvy české kotliny vypili nejeden drink. Když se před pár lety rozhodli ukončit existenci a rozloučit se melancholicky znějícím EP, bylo to smutné, ale život kráčí dál, a najednou držím v ruce sedmipalec čerstvé kapely, jež svým způsobem na tvorbu Tight Finks navazuje. Jmenují se Nasty Rumours a spojnicí je tu postava kytaristy Jamouse i pokračování jízdy ve stejných hudebních kolejích. V sestavě nové kapely ho doplnily další známé tváře z The Fuckadies či Strapones.

První strana singlu v podobě písně Girls In Love je onoho společného jmenovatele ukázkovým příkladem. Svižný punkový rocknroll s klasickou Jamousovou melodií zpěvu, která jako by utekla z jeho kompozic v časech Tight Finks. Jak se říká, staré psy novým kouskům nenaučíš a v rocknrollu je tomu tak dobře. Je to taková malá esence chytlavého rocknrollu, zkomprimovaná do dvou minut. Druhou stranu okupuje pomalejší kompozice Barbwire Heart s výrazným, dokola se omílajícím refrénem a basovou linkou, která jako by utekla ze starých desek Slaughter And The Dogs. Pro novou kapelu je to více než slibný start a pokud vás bavili Tight Finks, zde máte důstojného následovníka, jen ochuzeného o Aviho popové popěvky. Nasty Rumours navazují spíše na tu rocknrollovější stránku svých předchůdců, stavící na výrazných rifech.

Baví-li vás krátké a chytlavé melodické punk písničky, čerpající z klasik žánru a zároveň s vlastní tváří, Nasty Rumours mohou být pro vás tou správnou volbou.

Info

Label: wandarecords.de
Rok vydání: 2014

Tracklist

  1. Girls In Love
  2. Barbwire Heart

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button