Pozvánky

Napalm Death zaútočí v polovině února na Brno

Pokud má grindcore nějaké legendy, jsou to právě Napalm Death. Jedno z nejznámějších jmen napříč subžánry extrémní hudby se za necelý měsíc představí v Brně. Do tamního Sono centra zavítá kultovní Campaign for Musical Destruction – nekonečné turné, se kterým Napalm Death už třicet let křižují kontinenty.

Turné, jehož brněnská zastávka se uskuteční 16. února 2023 v Sono centru, má za cíl propojovat nejznámější zástupce grindcore nebo death metalu a menší jména napříč několika styly, které tvoří jádro extrémní hudby.

Hlavním bodem programu bude samozřejmě čtveřice Barney, Shane, Danny a Jon, jejichž tváře nejen, že aktuálně tvoří jednu z nejdéle sloužících kapel z ranku extrémních žánrů, ale stojí také za výbornou zatím poslední deskou Napalm Death – Throes of Joy in The Jaws of Defeatism z roku 2020. Album podtrhuje skutečnost, že se Napalm Death nesmířili s tím, stát se revival bandem sebe sama, ale i po čtyřiceti letech hraní pokračují po vlastní cestě.

Sekundovat Napalm Death budou další matadoři – hardcore punkoví Dropdead, kteří před nedávnem oslavili své třicáté výročí. Jedno z nejvýraznějších jmen undergroundových scén, známé v klubech po celém světě vydalo nedávno po více než dvou dekádách ticha novou nahrávku, a nyní je připraveno ji v Brně představit.

Žánrový trojzubec uzavírají crossover thrasheři Siberian Meat Grinder, kteří ve své energií nabité hudbě přeskakují mezi kytarovými vyhrávkami a hardcore punkovou dikcí. Čtvrtým jménem na soupisce jsou pak Escuela Grind.

Aktuální info ZDE.

Související

Back to top button