NovinkyZahraniční

Na českém labelu PHR vychází v reedici alba britských punk veteránů G.B.H.

Vůbec poprvé vychází ve vinylové reedici na barevných deskách tři alba britských G.B.H. z přelomu 80. a 90. let. Desky No Need To Panic (1987), A Fridge Too Far (1989) a From Here To Reality (1990) ukazují G.B.H. v jejich pozdějším období. Konec 80. let znamenal pro spoustu punkových kapel předěl a posun zvuku k tehdy populárnímu heavy metalu.

Anglický Birmingham byl rodištěm velkého množství zásadních punkových kapel. Jednou z těch, které se dostaly nejdál a dnes mohou být bez pochyb považovaní za legendu, jsou G.B.H. Od svého vzniku v roce 1978 si G.B.H. vybudovali pevnou pozici v punkové scéně. Úspěch zaznamenalo už jejich první minialbum z roku 1981, ale skutečně prorazili o rok později za pomoci svého debutního alba, které se úspěšně zabydlelo i v oficiální hitparádě.

Na rozdíl od některých svých kolegů dávkovali G.B.H. metalové vlivy do své muziky spíše jako obohacení zvuku než jako hlavní složku. Přes nepopiratelné zakomponování některých metalových prvků jsou tak tyhle desky stále hlavně punkově dravé, a to včetně kousavých textů. G.B.H. tak na těchto albech přináší citlivě kombinovaný crossover punku, metalu a hardcoru.

Reedice na PHR Records se citlivě drží původních vydání a v grafice došlo jen k nutným změnám.

Související

Back to top button