EPRecenze

My Chemical Romance – Conventional Weapons II.

Tak je to tady. Trochu jsem se toho bál, ale mohlo to dopadnout ještě hůř. V pořadí druhý vinyl z cyklu Conventional Weapons partičky z Jersey, tentokrát v červené pastelové barvičce, dorazil na tu nejhorší poštu v celé Praze, a nějaký čas jsem zvažoval, jestli deska bude vůbec stát za to podstoupení martyria v podobě vyzvednutí balíku.

Moje neutuchající nadšení z prvních dvou songů na prvním sedmipalci bylo narušeno okamžitě po vokální harmonii začátku strany A. Trošku Queen, co? Naštěstí se song docela rozjede a skladba Ambulance není nakonec takovým zklamáním, jakým by se mohlo jevit. Zvláště důrazné bicí v refrénu mi dokážou zvednout náladu. Vlastně jsou to typický My Chemical Romance. Myslím v tom dobrém smyslu slova!

Druhý song Gun. více či méně smrdí produkcí Green Day; jestli je to dobře nebo ne, to si udělejte pořádek sami v sobě. Podle mě zatím nejslabší song z těch čtyř, co zatím Conventional Weapons obsahují. Ale text je hodně znepokojivý a tahá celou písničku nahoru. Zvlášť po poslední střelbě na škole v motherfuckin‘ USA.

[youtube id=“S-sw7j6gLKc“ width=“620″ height=“360″]

S novou nahrávkou klesli My Chemical Romance o kategorii níž a v kontextu prvních dvou songů se mi jeví jako naprosto nefunkční. Zas na druhou stranu, je to blíž Danger Days a vlastně z tohohle úhlu pohledu i pochopitelné. Takže víceméně prostě nevím. No, třetí vinyl už pomalu překračuje oceán a moje zvědavost nezná hranic. Bude to mých nejhůř utracených padesát dolarů od nákupu deluxe verze světelného meče Anakina Skywalkera?

Info

Rok vydání: 2012

Label: Warner

Tracklist:
01. Ambulance
02. Gun.

Danny

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com
Back to top button