LPRecenze

Motorsav – Sange Fra Sygdom

Kodanští Motorsav vydali svou v pořadí třetí desku velice stylově na Halloween 2020, což je vzhledem k jejich pojetí hudby navýsost stylové a symbolické. Jejich první deska mě v době vydání naprosto okouzlila.

Úvod jako by se do nahrávky vloudil z nějaké epické prog rockové či goth rockové desky, aby se po velkolepém entrée následně kapela rozjela do svou atmosférou velice intenzivní, temno punkové jízdy se skvělými dominantními klávesami a charakteristickou melodikou dánského punku, umocněnou přes sebe se prolínajícími mužskými a ženskými vokály, které se vzájemně doplňují, ale i překřikují. Motorsav se oproti předchozím nahrávkám posunuli do výrazně death rockových / synthpunkových vod a v tom posluchače utvrdí i následující Flygt. Kapela tu zní jako kříženec klasického dánského punku se Samhain, včetně fůry echa patrně na všem, co bylo v momentu nahrávání ve studiu umístěno, což neodbytně evokuje Dangizovu kapelu z půle osmdesátých let. Nechybí tu ale ani výlety do světa rychlých hardcore punkových temp, jako ve čtvrté Venter Pa Bomberne a v po ní následující Bergav Mig Dybt. Šestá Min Knuste Hand je svou přímočarou punkovou chytlavostí potenciálním hitem desky a opět se tu výrazně střetává dánština ve svém punkovém pojetí s Danzigovským Misfits / Samhain odkazem. To se navíc povedlo přenést i do zvuku nahrávky, na který dohlížel Lasse z nezapomenutelných Hjertestop.

Celou deskou se táhne specifická zvuková stěna klávesových linek, dávající Motorsav svébytný šmrnc, ve kterém ostatně členové kapely zúročují své zkušenosti ze svých dalších kapel jako Metro Cult, MOTH, Kold Front, Selvhenter, Torpedo Zombies nebo Skind Og Ben, což se odráží i v charakteristických stavbách melodií, kde posluchač najde styčné body s nejednou ze jmenovaných kapel, při zachování přirozené syrovosti a živelnosti.

K-Town opět nezklamal.

Info

Label: https://elektriskeplader.com/
Rok vydání: 2020

Tracklist

1. Verden braender
2. Flygt
3. Doden har lagt sig
4. Venter pa bomberne
5. Begrav mig dybt
6. Min knuste hand
7. Kolde kroppe
8. Himlen falder
9. Langsomt kvalt
10. Min nat er fuld af stemmer

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button