LPRecenze

Motorsav – Motorsav

Dánsko se svou tradiční punk scénou, jdoucí zpět do sedmdesátých let, dokáže znovu a znovu překvapit nějakým novým jménem. Jedním z těch aktuálních jsou Motorsav, kteří mě naprosto dostali svou debutní deskou, vydanou počátkem léta. V sestavě najdete tváře, které mají za sebou hraní třeba v hardcore punkových Salvhenter, Brudte Lofter nebo cold wave gothických Moth, nicméně Motorsav jsou tím, co lze označit za punk v jeho víceméně tradiční podobě.

Na svém debutu servírují osmičku podmanivých skladeb, jejichž nosným elementem je, krom svižného tempa, pošmourná atmosféra s naechovanou nezkreslenou kytarou. Což ve spojení se zpěvem v rodném jazyce vytváří pro mě ideální hudební kokteil. Výsledek zní tak trochu jako Masshysteri oproštění o ženský element a nazpívaní v dánštině. Případně pokud bychom chtěli použít archaické přirovnání, je debut Motorsav s lehkou nadsázkou jako kříženec City-X s Wipers. Každopádně Motorsav se umí položit i do v podstatě hardcore punk poloh, což geniálně ukazují v písni Stuka Death, která by mohla klidně pocházet z roku 1982, což myslím jako velký kompliment. Divočejší kompozice pak skvěle fungují vedle podmanivě chytlavých věcí, jako je Natten Venter nebo Asfalten Bloder. Kapela zároveň na nahrávce srší svěží autentickou energií, kterou by jí mohli mnozí závidět.

Bez debat jedna z mých nej nových desek letošního léta a možná i celého roku. Deska vyšla v nákladu pouhých 200 kusů v totálně DIY duchu, takže pokud máte rádi skandinávský punk, není čas otálet.

Info

Label: elektriskeplader.com
Rok vydání: 2017

Tracklist

1. Asfalten Bloder
2. Et Ojeblik
3. Hjerneflimmer
4. Natten Har Taender
5. Stuka Death
6. Neonvind
7. Bloder Ud
8. Intet Hab

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button