EPRecenze

More Kicks – It’s A Drag

První sedmipalec londýnských More Kicks, se kterým jsem poprvé přišel do styku v okamžiku, kdy se jejich jméno objevilo jako inzerovaná předkapela The Briefs na jejich koncerte v berlínském SO 36. Tam navíc More Kicks předvedli naprosto skvělé vystoupení.

Titulní It’s A Drag je opravdu perfektní příklad směsi power popu s tím nejmelodičtějším z raného britského punku s přimíchanou špetkou britpopu. Je to v podstatě dvou a čtvrt minutová esence klasického jednoduchého pop rockového písničkářství s punk / power popovým šmrncem, energií a především podmanivě chytlavým refrénem. Ten si s kapelou zpívám při každém dalším puštění vnořen do radosti z čirého rockového psaní písniček, které More Kicks prezentují v tom nejlepším slova smyslu. Dvojice písní na druhé straně v ničem nezaostává, jen je nepatrně svižnější, mísící buzzcockovský pop punk s retro garage odérem a mod šarmem. Především závěrečná What A Mess You Make za titulním songem svou chytlavostí téměř v ničem nezaostává. Ale on na těch necelých sedmi minutách zaznamenaných do drážek této desky vlastně není jediný slabší moment. K tomu je deska zabalena do graficky stylového obalu, dávajícího vzpomenout na to, jak v časech dnes již dávno vzdálených měly obaly kouzlo, aniž by musely být přeplácané a zdegenerované photoshopovou érou.

To všechno dělá z tohoto stylově vypadajícího kousku materiálu záležitost, aspirující na nejvýraznější melodickou punk / power pop desku letošního super horkého léta.

Info

Label: morekicks.bandcamp.com/releases
Rok vydání: 2018

Tracklist

1. It’s A Drag
2. Young Enough
3. What A Mess You Make

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button