EPRecenze

Mob 47 – Mob 47 Flexi

Mob 47 kapela, která patří k těm, co zásadně formovaly mé hardcore punk mládí svým nesmrtelných EP. Ve své době jsem hltal každou jejich objevenou nahrávku, každý dostupný bootleg, na nějž jsem narazil, a dodnes mě nepřestává bavit přímočarý tajfun energie, prýštící z každého kapelou zaznamenaného tónu.

Festival In Rio, první nová kompozice, kterou znovu sešlá kapela dala do kupy během prvních comebackových zkoušek roku 2005. Song má veškeré klasické MOB 47 atributy, jaké natěšený starý fanda mohl čekat. Chytlavý rif, klasické tempo, charakteristicky frázovaný zpěv. Žádné překvápko, ale poctivá stylová práce.

Čtveřice následujících songů jsou archetypální verze chronicky naposlouchaných záležitostí z prvního EP, zde ovšem s původním zpěvem, v podání Pera (později člena Discard a Agoni), který se nestačil v sestavě dožít ani prvního vystoupení kapely. Kärnvapen Attack a Rustning Är Ett Brott jsou asi oblíbené kompozice veškerých fandů kapely a stejně jako zbývající dvě skladby, zde mají ještě svou neučesanou, prapůvodní podobu i lehce pozvolnější tempo. V neposlední řadě Perův zpěv má poněkud zlounštější podobu, vsazující nahrávku více do lajny s tehdejším standardním švédským dischargeovským hardcorem.

To vše na hezky udělaném flexi singlu, jako parádní třešince na dort pro fandy kapely. Pokud mezi ně patříte, stejně jako mezi fandy švédského punku, neváhejte. Pokud jsou Mob 47 pro vás pole dosud neorané, sáhněte nejprve po aktuální reedici v úvodu zmiňovaného nepřekonatelného prvního EP.

Info

Label: insanesociety.net
Rok vydání: 2016

Tracklist

  1. Carnival In Rio
  2. Kärnvapen Attack
  3. Rustning Är Ett Brott
  4. Res Dig Mot Överheten
  5. Var Värld

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button