Cz/SkNovinky

Mladá plzeňská naděje hardcoru Hyacinth vydává nabušené demo

Párkrát jste od nás mohli číst o plzeňské hardcorové senzaci, mladých a strmě stoupajících harcovnících Hyacinth. Nyní přichází netrpělivě očekávaná chvíle. Vážené publikum, přistupte blíže! Hyacinth vydávají šestiskladbové demo, mající ambici stát se jednou z domácích nahrávek roku. A to máme teprve duben a kapela vypustila „pouze“ demo.

V případě Hyacinthů není na místě výsměch typu „new school is no school“. Protože old school je fajn, ovšem zestárnul a může zhořknout. Čerstvá krev na oltáři hardcoru je potřeba stejně jako kdekoli jinde. Po „suchých“ letech se v Plzni urodilo a kapely rostou jak houby po dešti, a to všech možných žánrů a zaměření. I hardcore tu má své místo. Pěkně ostře a agresivně znějící, uřvaný a nutící k maniakálním extatickým pohybům.

Výhodou čtyřhlavé flowercore saně je přístup, v němž se snoubí neutuchající píle, poctivá snaha a nepodceňování přípravy. I rock’n’roll se musí nadřít. Můžete ho mít v krvi, ale pokud se nesnažíte, je to cesta do vavřínového háje. Dalším plusem je pestrost sestavy – najdete tu basáka Eat Me Fresh, straight edge bubeníka, který spolu s kytaristou odbíhá do fastcore/powerviolence projektu LILIxELBE, a nakonec nařvaného zpěváka, co ale umí ocenit i blues.

Jaké je samotné demo, k němuž se chceme dostat? Hlasité, sebevědomé, osobité a slibující další, tentokráte plnohodnotnou nahrávku. Detaily dema rozebereme až v recenzi, následující vzápětí. Už teď ale můžeme říci, že krom hardcoru a jeho charakteristických znaků, riffáží, breakdownů a dosti navztekaného zpěvu, můžeme zaslechnout i hardcore punkové a fastcore sklony. Hyacinth mají pozitivní energie na rozdávání a nebojí se experimentovat. A pokud už demo zní takto ostře, máme se jako posluchači rozhodně na co těšit.

Demo nahrávali Hyacinth u Máry a Hannese z Eat Me Fresh ve Snakepath Studiu. O mix a master se postaral Mára. Nahrávka vyšla v počtu sta kusů – osmdesáti kazet a dvaceti kazet v limitované edici. Design obalu je práce zpěváka Hynka. Obrázek odkazuje na minulost zkušebny „U Toutatise“, v níž nalezla kapela útočiště. Pro ty, kdo netuší – před časem sloužily prostory jako pornokino a před zkušebnou ještě jako mexická restaurace. Sítotisk obalu realizoval Lukáš Beran.

Tony Youngfield

Sometimes antisocial, always antifascist. Sailor of rock'n'roll since 2007, journalist since 2013. DJ Tony Looney Drill since 2018. You have no right to know anything more about me.

Související

Back to top button