Reporty

Mít tolik energie, co mají ve svém věku na pódiu Sick of it All. Report z MeetFactory

Do Prahy přijel po třech letech jeden ze základních stavebních kamenů scény a kapela, díky který se do tohohle uskupení divných existencí dostalo nepočítaně lidí. Sick of it All.

Do MeetFactory jsem klasicky došel se zpožděním, přesněji první kapelu jsem zazdil úplně a dorazil jsem na poslední dva songy Cancer Bats. Kdyby tu během posledních 10 let nehráli cca 40krát, tak by mě to asi mrzelo, ale takhle jsem si poslechl cover Sabotage od Beastie Boys a byl jsem spoko. Druhý naklusali na pódium Comeback Kid, což je taková stabilní záruka kvalitní show. A opět nezklamali, i po tolika letech to prostě šlape, má to koule a je to až strojově přesný. Jen si myslím, že po tolika shows u nás by to šlo i bez řečí, jak je Praha nej a jak jsme všichni kámoši. Vždyť to přece kurva dávno víme, když to mezi songama říká skoro každá kapela, co k nám přijede hrát. Zajímalo by mě, jestli to říkaj i v Brně… Od Comeback Kid zaznělo všechno, co zaznít mělo. Samozřejmě Wake the Dead na konec. Sympatická byla i délka setu, žádný zbytečný natahování, zahrát všechny hitovky a nazdar.

Jak bystrý čtenář jistě pochopil, celý večer zavírali „Sikovky“. Přestože jsem se asi víc těšil na Comeback Kid, protože je mám víc naposlouchaný, musím uznat, že Sick of it All to rozbili. Od začátku do konce to jelo jak parní válec, kterej občas zbrzdily zbytečně dlouhý proslovy víceméně o ničem (na druhou stranu, o čem chcete po 30 letech na pódiu mluvit, když už jste pravděpodobně všechno řekli).

Bylo vtipný sledovat, jak se během setu Comeback Kid a Sick of it All proměnilo složení publika pod pódiem – zatímco na Comeback Kid juchali povětšinou mladší kids, tak na Sick of it All už přední linie nekompromisně ovládly postarší generace s bandamana a trikama s odkazama na HC Family apod. Od začátku do konce jel nonstop stagediving, singalongy, klasický obtěžování kapely na pódiu a písničky na přání.

Celou akci hodnotím pozitivně a chtěl bych mít tolik energie, co maj ve svým věku na pódiu Sick of it All.

Koukněte na fotoreport od Jany Vařečkové:

Související

Back to top button