LPRecenze

!Mess! – Tales From The Heart

Rakouští !Mess! ze štýrského maloměsta Kapfenberg si jako svůj debut stihli vystřihnout sedmipalec u kultovního britského labelu No Front Teeth Records a aby bylo železo kuto dokud je žhavé, LP následovalo s odstupem pouhých měsíců, tentokrát u neméně zavedené značky Wanda Records, což při datu 2016 v rodném listu kapely není rozhodně špatná bilance.

Kapela se v inspiracích netají zásadním ovlivněním kalifornským punkem druhé půle devadesátých let, v podobě jmen jako Rancid, US Bombs, Face To Face či Beltones, a na typu projevu i zvuku je to náležitě znát. Intonace zpěvu, charakter zvuku i hudebních motivů jsou načichlé plážemi pacifického pobřeží Spojených států, ač vznikly v malebném středoevropském vnitrozemí. Melodické kytary jsou ruku v ruce se středními tempy bubnů a rozeřvaným nakřáplým projevem zpěváka, který na můj vkus možná až moc vstupuje do vod street punku, ale v celku má naštěstí stále dostatek lehkosti a švihu. Klasický punk, přefiltrovaný několika dekádami svých revivalů, ve své aktuální podobě, s klady i zápory a vpravdě iritujícím vlivem Rancid v projevu zpěváka. Skladby jako Self Destruct, (You’re Not) Calling The Shots nebo Revolution Sound mají překvapivě silný potenciál své chytlavosti. Pokud pak jste fandové tvorby kapel jako Radio Dead Ones nebo Berlin Blackouts, !Mess! si vás dost možná obtočí kolem prstu.

!Mess! jsou ukázkovým projevem globalizovaného punku, ač s inspirativními kořeny v Kalifornii, tato nahrávka může být odkudkoliv, v tom dobrém i špatném. Můj pohled na subkulturu se formoval relativně dlouho před vznikem tohoto fenoménu, v časech bez internetu, sociálních sítí a dosud stojící železné opony, kdy kapela z každé země měla svůj specifický sound. Aspekt, který mi právě při poslechu téhle desky vytanul neodbytně na mysli.

Info

Label: wandarecords.de
Rok vydání: 2017

Tracklist

1. Self Destruct
2. Fences And Borders
3. Revolution Sound
4. Bloodletter
5. Catastrophe
6. (You’re Not) Calling The Shots
7. Keep Running
8. Your Freedom
9. H-Song
10. Shakin‘
11. You Are The One

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button