LPRecenze

Melting Walkmen – Daylight Savings

Pětice z dánské Kodaně jménem Melting Walkman má za sebou již desetiletí existence a Daylight Savings je zatím jejich poslední velkou deskou, vydanou, tak jako značná část starších nahrávek, u Mastermind Records. Vydavatelství, které se dokáže se šarmem vždy vyhýbat sklouznutí do produkování rock’n’rollové konfekce.

Sedm písní, servírovaných kapelou na desce vydané v nákladu pouhých 105 kusů, leží někde na rozhraní post-punkové melancholie a odkazy na osmdesátkový college rock v jeho punkovém provedení. Na svižně šlapající rytmice kapela staví hudební obrazy, pohrávající si s emotivní melancholií i vazbením kytar. Na plus mínus dvou minutách se kytarám daří rozehrávat silné atmosférické příběhy, kde se melodie prolínají s hlučným kvílením, zatímco výrazně post-punkově pojatá baskytara drží základní linky. První tři skladby desky sumarizující předchozí řádky jsou až překvapivě silné. Předposlední Sun pak dává svou atmosférou vzpomenout na dánské post-punkové klasiky Sort-Sol nebo Kliche. Závěrečná Skin je svou atmosférickou lehkostí ideálním zakončením celé desky. Sedmička skladeb na albu se přehnala reproduktory a zanechala intenzivně melancholický odér v místnosti.

Kdyby Daylight Savings vyšla na Dischord Records někdy v roce 88, kdekdo by ji dnes vzýval jako okouzlující kult. Zda bude mít tato deska srovnatelný status za tři desítky let, je otázkou, zvláště s ohledem na to, že s největší pravděpodobností už nebude existovat ani současný společenský řád, ale to už se dostáváme na pole vizionářských spekulací.


Info

Label: Mastermind Records http://www.mastermindrec.com/
Rok vydání: 2018

Tracklist

1. Poison
2. Bite
3. Time
4. Petrified
5. Kill
6. Sun
7. Skin

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button