LPRecenze

Mean Jeans – Are You Serious?

Vlna kapel produkujících svižné melodické písničky se v punku vrací se železnou pravidelností a její současnou tvář mimo jiné prezentují Mean Jeans, kteří v letošním roce vydali své nejaktuálnější album u Fat Wreck Chords. V téhle recenzi se ale ocitneme o nějaký ten rok zpátky, stroj času se zastavuje na datu 2009, kdy tihle pánové vydali své první album Are You Serious? To vyšlo před nedávnem v reedici u Taken By Surprise, tak vzhůru mrknout se mu na zoubek.

Od prvního taktu úvodní Born On A Saturday Night je tady všechno jasné. Mean Jeans servírují post-Ramonesovský melodický rocknroll, filtrující bubblegumové popěvky spolu se surfem načichlou náladou, skrze co možná nejrychleji zahrané tempo bubnů. Kompozice ve stopáži někde mezi minutou a půl až dvěma se valí jako nezadržitelná povodeň a nedají vám šanci vydechnout. Je to chytlavé, zároveň občas kouzelně nablblé a prvoplánově odrhovačkové, tak jak se k podobnému stylu naprosto ideálně hodí. Sedmdesátá léta se tu snoubí s devadesátkovým melodickým garage punkem typu Rip-Offs či Zodiac Killers. Není tu žádná známka dnes tak módní temnoty či chcete-li post-punku, neboť tohle je totálně bezstarostná a bezprostřední spratkovská pop punková  jízda v tom nejlepším slova smyslu, plná jednoduchých melodií a s neuvěřitelnou dávkou energie, stříkající z každého úderu do nástrojů.

Pokud chcete soundtrack k letní opilecké párty někde u rybníka, Mean Jeans nemohou zklamat a já si uvědomuji, že jsem tuhle kapelu dosud neprávem vždycky poslouchal tak na půl ucha.


Info

Label: https://takenbysurpriserecords.wordpress.com/
Rok vydání: 2009 / 2016

Tracklist

 1. Born On A Saturday Night
 2. Steve Don’t Party No More
 3. Rats Roaches And Jeans
 4. Party Animal
 5. No Brainer
 6. Outta Smokes
 7. Case Race
 8. Slime Time
 9. Total Creep
 10. Throwin‘ Stones
 11. Space Trash
 12. 2 Much Cocaine
 13. Let’s Pogo B4 U Gogo

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button