EPRecenze

Massmilicja / Protestera – Split EP

Polsko-švédské split EP plné anarchopunkového vzteku na Halvfabrikat Records – to je nač se připravit před vložením společné desky Massmilicija a Protestera na gramofon.

První na řadě jsou Poláci. Varšavští punks Massmilicja navazují na to nejlepší, co bylo příznačné pro klasický polský hardcore punk. Trojice kompozic nabízí rychlá tempa, dobré kytarové rify a nezaměnitelnou melodiku zpěvu, definovanou jejich rodným jazykem ve spojení s navztekaným projevem. Pokud jste fandové třeba Post Regiment nebo starých Dezerter, Massmilicja jsou pro vás tou správnou volbou. Tohle je polský punk v tom nejlepším slova smyslu.

Pro větry ošlehané seveřany Protestera je dvojice zde obsažných písní návratem po šestileté odmlce, kdy vyšlo zatím poslední LP. Rychlý hardcore punk s překřikujícím se mužským a ženským zpěvem. Ten dodává finálnímu vyznění naprosto osobitou energii a klasicky anarcho punkové vyznění. Kytary jsou lehce načichlé jednoduchým metalem, ale jen do té míry, aby celek dostal ten správný říz. Dá se říci, že u Protestera bylo nač si počkat a jejich politický vztekem poháněný punk je stále stejně relevantní.

Podobně znějící nahrávky jsou vlastně dnes v té záplavě post-punku a d-beatu tak trochu raritou, a o to svěžeji deska působí. I proto stojí za pozornost, nicméně tou hlavní devizou přirozená síla tvůrčího potenciálu obou kapel.

Info

Label: halvfabrikat.net
Rok vydání: 2016

Tracklist

1.       Massmilicja – Falszywa Modlitwa

2.       Massmilicja – Jestem

3.       Massmilicja – Rzeznia

4.       Protestera – Va är överallt

5.       Protestera – Allt är mitt

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button