LPRecenze

Mass Genocide Process – Poetry Of The Damned

Moravští Mass Genocide Process to už mají nějaký ten pátek za sebou a za časy jejich působení zbylo jen něco málo blednoucích vzpomínek a pár vinylových splitů založených v regálu. Během své existence byli v zásadě splitovou kapelou, a tak je vlastně tato, dávno po rozpadu vydaná, deska jediným samostatným vinylem v diskografii kapely.

Na desce dostanete osm rychlých a temných songů se záhrobním bubákovským zpěvem, jenž ovšem do celkového konceptu muziky sedí jako příslovečná prdel na hrnec. Celou nahrávkou prostupuje nezpochybnitelná inspirace skandinávskou školou kapel jako Anti Cimex či Wolfpack a nutno říci, že korespondenční lekce, které si od těchto kapel pánové vzali, dokázali zúročit nadmíru efektivně. Vlastně pokud bych o kapele nic nevěděl, asi by mě ani nenapadlo umístit její původ do české kotliny. Dobře napsané rify se tu doplňují s poměrně výrazným citem pro melodické vyhrávky, což dělá celek jak energickým, tak i v mezích daného pojetí hudby chytlavým. Navíc to značně eliminuje nebezpečí dnes téměř všudypřítomné kolovrátkovosti.

[youtube id=“B3Z6credIUw“ width=“620″ height=“360″]

Poněkud překvapivě na mě působí pro kapelu používaná škatulka crust-metal, nevím, nevím, ale myslím, že v mém světě holky říkaly, že metal a vlastně i ten crust jsou trochu někde jinde.  To, co slyším z reproduktorů, s výjimkou tedy několika relativně krátkých partů, je velice dobře zahraný temný hardcore, vyškolený na skandinávských deskách z osmdesátých a devadesátých let, poháněný občas trochu rozhašeným d-beatem. Což ovšem myslím od A do Z jako kompliment. On celý ten poněkud prázdný termín crust zažívá poněkud nemístnou inflaci a občas jsem poslední dobou zaskočen, jaké kapely jsou do této škatulky cpány, a ostatně mnohdy jsou z toho vyjevené i ty kapely samotné, ale to jen tak na okraj, haha. Samozřejmě, pokud to budete chtít onálepkovat označením crust, tak jak se říká – gegen gusto kein disputat.

I přes roky zpoždění překvapivě skvělý epitaf za jednou ze zajímavých místních kapel z doby krátce po příchodu nového milénia a deska, která si zasloužila spatřit světlo světa.

Info

Label: Waking The Dead

Rok vydání: 2013

Tracklist

  1. Temple Of Mist
  2. Poetry Of The Damned
  3. Gencide Angels
  4. World Of Contrast
  5. Cespool Of Depression
  6. Silence Of Eternity
  7. My New Time
  8. At The End Of The Road

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button