EPRecenze

Mäsh – I Don’t Want You

Vždycky mě bavilo objevovat nové kapely skrze singly, někdy to je krok špatným směrem a jindy člověka uzemní smršť čiré svěží energie reprodukovaná v drážkách malé desky a natěsnaná do pár minut. A strana debutního singlu berlínských Mäsh je tím druhým případem. Pětice náplav ze středomoří se dala dohromady koncem roku 2018 a Wanda Records neváhali s vydáním jejich první nahrávky.

I Don’t Want You je ukázkový rocknroll, čerpající z předpunkového glamu a power popu, ovšem svým přímočarým tahem na bránu skrze punk náležitě přefiltrovaný. Čítankový rocknrollový kytarový motiv, jako ukradený z hypotetické příručky „jak hrát opravdový rock“, se tu doplňuje s power popem načichlými zpěvy a přesně sedící rytmikou. Dík těmto ingrediencím se zkrátka a dobře celek skvěle poslouchá. Je to klasická ukázka toho, o čem lze říci „bylo to tu tisíckrát, ale stejně mě to nikdy nepřestane bavit“.

B strana obsahuje odrhovačkovým popěvkem obdařenou skladbu Whisper In Your Ear, operující se zpěvem vlezle podbízivým a zároveň neodolatelně chytlavým, což ve výsledku znamená bubblegum rock, jak vyšitý. Mäsh končí ve stejných vodách jako už nějaký ten pátek světově populární Giuda a nebo Faz Waltz. Ve vlnách středozemního moře asi zůstal zakonzervovaný jakýsi pozůstatek genia glamového rocknrollu roku 1973.

Jako taková zajímavá perlička působí, že kytarista Andrea Gallini hrál na počátku devadesátých let v tehdy poměrné známé italské nasrané hardcore kapele By All Means a zde se zjevně navrátil ke svým rocknrollovým kořenům. Což je ostatně geneze, kterou absolvoval nejeden z naší generace, odkojené autentickým punkem a glamem.


Info

Rok vydání: 2020

Tracklist

1. I Don’t Want You
2. Whisper In Your Ear

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button