EPRecenze

Manuela Iwansson – Dream Lover

Manuela Iwansson se po rozchodu své kapely Terrible Feelings rozhodla pro samostatnou dráhu a jejím prvním plodem je čtyřpísňové EP vydané na dvanáctipalci ve vlastní režii.

Titulní Dream Lover zní, jako by si melodický základ Rebel Yell od Billyho Idola vzaly do parády kalifornské stars Berlin. Manuela tu po svém recykluje pop kulturní odkazy osmdesátých let v bezprostředně sympatické podobě. S monstrózním basovým zvukem a strojově monotónním beatem, který spolu se zpěvem nahrávce dominují, se tu prodává staré známé zboží v novém obalu. Možná i proto jsem si vydržel Dream Lover pouštět dokola několik dnů a baví mě, kdykoliv zazní z reproduktorů. Druhá Into Darkness svou mrazivou a intenzivní melodií o poznání více čerpá z dark wave záležitostí, čímž logicky navazuje na tvorbu Terrible Feelings. Jednička na druhé straně Time Will Pass si pro změnu pohrává se šarmem klasického temného country, zabaleného do elektronického kabátu a minimalistické produkce. Což spolu funguje až nečekaně dobře. Závěrečná In The Rain je pak důstojný retro synth pop /new wave, znějící jako temná strana již zmíněných Berlin.

Manuela se na Dream Lover vydala svou cestou, při které párkrát použila stroj času, aby se přesunula do časů filmu Návrat do budoucnosti. Osobně si to užívám, možná i z nostalgických důvodů. Jako 15letý punk adorující Circle Jerks a Discharge bych tuhle desku tehdy asi vyvzduchoval, ale doby teenagerské zaujatosti jsou už dávno pryč, takže hudební diverzita, stejně jako přímočará chytlavost, jsou tím, co mi dělá radost.

Info

Label: www.modernactionrecords.com
Rok vydání: 2018

Tracklist

1. Dream Lover
2. Into Darkness
3. Time Will Pass
4. In The Rain

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button