CDRecenze

Malignant Tumour – The Metallist

Good evening. We are Malignant Tumour and we play rock’n’roll! Cesta, kterou čtveřice ostravských metalistů šla čtvrt století, končí v Rainbow baru u forbesu nad Jackem a kolou. Nejpřímočařejší, nejmelodičtější, přesto dostatečně tvrdá nahrávka a patrně nejlepší album v historii kapely je na světě. Jedenáct songů na The Metallist smrdí pivem, potem a fabrikou, stejně jako tvoje džínová vesta, která má už svou vlastní duši. Zapomeňte na salónní rokenrol, tady se každý song žije.

Miluju obal. Ať je to drobný vtípek s fonty použitými v názvu kapely, tak především artwork samotný, který není kresbou, ale fotkou malované sošky, kterou speciálně pro The Metallist vytvořil příhodně bubeník slovenské úderky Čad. Patrně nejlepší obal, kterým se kdy honosila česká nahrávka. A taky okatá nápověda, co můžete od alba čekat. Discharge a Slayer.

[youtube id=“x4gHXKzchnY“ width=“620″ height=“360″]

Už při prvním poslechu si během první minuty budete chtít uhryznout prsty taky, jelikož Fine Hellride nedává jinou možnost. Poctivé riffy, které zdobí celou desku, se zařezávají do uší i do mozku, všechno je to rychlé, propracovaně jednoduché a hutné, prostoru na vydechnutí je málo. Tuzemské buranské pokusy o špinavý rock’n’roll musí blednout, když z šachty vyleze titulní The Metallist, ve které Malignant Tumour přesně ukazují, jak má znít metal-punk’n’rollový hybrid. Takhle se ctí vzory bez kopírování. Především první polovina desky je neskutečně silná s klipovou Walk As We Talk a návykovou I Want To Die With No Pants On, ke konci stopáže vyniká Rolling Coals. I když si cením snahy Malignant Tumour vybočit ze zabijáckého tempa pomalejším songem 1989, užívám si přeci jen víc jiné skladby. Ale slabý kousek byste na The Metallist hledali těžko.

Šestá řadová deska Malignant Tumour vychází 25. října u kanadského labelu Unrest Records a nahrávku si můžete pořídit na cd, vinylu, picture discu, nebo ve speciální edici v kovovém boxu. Na novince ze sebe kapela vymačkala dosavadní možné maximum, ať už kreativní nebo zvukové. The Metallist je rozhodně nejmíň metalové album v diskografii Malignant Tumour, a otevírá tak kapele dveře do dalšího světa. A já mám tohle prolínání světů rád.

Info

Rok vydání: 2016
Label: Unrest Records
Link: https://www.facebook.com/malignanttumour

Tracklist

01. Fine Hellride
02. The Metallist
03. Fly High
04. Walk As We Talk
05. Kiss By Hammer
06. I Want To Die With No Pants On
07. Missing Rebellion
08. 1989
09. Rolling Coals
10. Swimming In Mud
11. Wicked

Danny

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Související

Back to top button