DVDRecenze

Madness – Take It or Leave It

Anglická skupina Madness vznikla v roce 1976 v londýnské čtvrti Camden Town a kombinuje two tone ska s popem. Skoro každá jejich deska se stala hitem a určitě mi dáte za pravdu, že snad každý, koho zajímá ska, zná hity jako Baggy Trousers, One Step Beyond, Madness, Prince a nebo reklamni Our House. Madness mají natočeno nespočet klipů a teď mají za sebou i jeden film. Jeho jméno je Take It or Leave It.

Jedná se o hraný dokumentární film, ve kterém nechybí drama a ani komedie. Dokument popisuje začátky skupiny Madness od vzniku až po jejich první úspěch se singlem Prince, který se umístil vysoko v britské hitparádě. V lednu 1976 se tři přátelé Lee, Chris a Mike rozhodnou založit kapelu. Začátky jsou složité a v sestavě se vystřídá několik kamarádů hudebníků. Dokument vrcholí nahráním prvních songů a vyprodaným koncertem.

Za filmem stojí Dave Robinson z labelu Stiff Records, který film režíroval a také z velké části platil. Dle informací na wikipedii stál film 400 000 liber. 250 000 liber zaplatilo Stiff Records a každý z kapely přispěl částkou 20 000 liber. Přiznám se, že na tehdejší těžkou dobu, kdy každý druhý byl nezaměstnaný a stál dlouhou frontu na pracáku, je to hodně peněz. Ale na druhou stranu jsem rád, že tenhle film vzniknul a jako fanoušek jsem se mohl pokochat svou oblíbenou skupinou. Nehledejte v tom žádne umění. Prostě hraný dokumentární film s Madness.

Hurvy

Amaterský "hudební publicista", kterému to už skoro deset roků prochází... ;-)
Back to top button